of geen windmolens, het fietspadenplan! Wat nog gaat spelen is zeker het vernieuwen van de 25 jaar oude bungalow-parken. 'Upgraden' heet dat en het betekent het bouwen van een woontoren (Aquadelta!). van recreatiehallen of van winkelboulevards om te 'funshoppen'. Ook nieuwe sporten als skeeleren, mountain- biken. kajakken en supervliegeren kunnen ne gatieve invloeden hebben op natuur en land schap. Frans Jansenzei eens:" Skiën doe je in de Alpen. Je moet niet alle sporten overal willen hebben". Schouwen-Duivelandzal meer een parkach tig karakter krijgen dan het open landbouwge bied van vroeger met hier en daar natuur. El ders in deze Sterna staat een toekomstvisie beschreven. In of vanuit de Vogelwacht zijn verschillende werkgroepen al vele jaren actief: Jeugd Natuur-en Vogelwacht, werkgroep Schoolbio logie, werkgroep Actief Terreinbeheer, Plan- tenwerkgroep, Natuurgidsengroep. De werk groep Schoolbiologie, eerst onder leiding van Grace Molegraaf,later Rita de Ligt en nu Jeltje Lanting,ontwikkelde zich tot een professione- De planlenwerkgroep op excursie in 1980. Van links naar rechts: Maurice Jansen,Gert-Jan Buth, Jacob Vier- gever.Jan BootFoto:CollNatuur-en Vogelwacht. kantiewoning aan de Bakkersweel. In z'n Utrechtse tijd had Albert ook nog in het bestuur van de Utrechtse Milieu Federatie ge zeten, waar hij als V.V.D.'er eerst vreemd werd bekeken, maar waar hij zich spoedig thuis voelde. De grote bestuurlijke ervaring van de voorzitter van de Vogelwacht inde laatste door mij onderscheiden periode tussen 1994 en 1999 was hard nodig bij een aantal planologi sche kwesties die een rol speelden. De wind molens bij Dreischor, de landschapscampings en de verwikkelingen rond de Prinsenhoeve vroegen veel aandacht en de Vogelwacht moest duidelijk maken waar ze stond en wat de grenzen van haar beleid waren. Ook de werkgroepen, waaronder speciaal jeugdvogelwacht en schoolbiologie, hadden Alberts bijzondere interesse. De sfeer bij de Vogelwacht, toch anders dan bij Stad Lande, vindt Albert belangrijk: veel jonge mensen, gedrevenheid, gezelligheid, ei landers en nieuwkomers, oprechte bezorgd heid om natuur en milieu. Hoofddoel is voor Al- bert van Harinxma de houding van "goed rentmeesterschap" ten opzichte van de natuur. Het meewerken aan de landschappelijke toe komst van Schouwen-Duiveland heeft hem al tijd aangesproken. 23

Sterna | 1999 | | pagina 23