Boven- en onderkant van de Kleine parelmoervlinder. De lichte vlekken aan de onderkant vertonen in het zonlicht een fraaie parelmoerglans. Foto 's: Kees de Kraker. Minder algemene soorten Van minder algemene, veelal zeer plaatselijk voorkomende soorten als Koevinkje, Heivlinder of Eikepage betreft, waren er weinig meldingen. De twee eerstgenoemde werden sinds langere tijd weer eens op de Hompelvoet waargenomen. Op Goeree kwam de Heivlinder nog altijd in redelij ke aantallen voor, maar Krijn maakt er geen mel ding van. Geruststellend of juist verdacht? Jan- Piet is de duinen niet in geweest en heeft ze niet gezien. Zelf zag ik een enkele in het Zeepe, waar ze vermoedelijk ook begunstigd worden door het begrazingsbeheer, evenals de hier nu talrijke Blauwvleugelsprinkhanen. Eikenpages werden veel in Zeeuws-Vlaanderen gezien, maar van Schouwen of Goeree bereikte mij geen enkele melding. Wat niet wil zeggen dat ze er niet zitten. Chris van de Brugh maakt wel melding van een mogelijke waarneming op 2 augustus van een Sleedoornpage bij het snoeien van de pruimen boom in zijn tuin op Aquadelta (kaneelkleurige onderkant, met staartje aan achtervleugels). Ver der denkt hij in augustus hoog in de heg ook een Grote vos gezien te hebben. Bronnen Voor informatie van dit overzichtje werd geput uit waar nemingen van Jan-Piet van Waveren (vnl. tuinen in de Kop van Schouwen), waarnemingen van Chris van de Brugh (dijk havendammen Bruinisse van Aquadelta lol Provinciale weg en zijn kavel op Aquadelta), Krijn Tanis (enige waarnemingen Ouddorp omgeving) en mijn eigen waarnemingen (tuin Burgh. akkerranden Zonnestraal bij Brouwershaven, de Hompelvoet in de Grevelingen). Na het schrijven van dit artikel, ontving ik op de valreep ook van CorTreels uit Bruinisse een hele serie vlinderwaarnemingen.Te Iaat om deze, behoudens een paar opmerkingen, nog in het verhaal te verwerken. Zijn ervaringen stemmen echter grotendeels overeen met die van Chris van de Brugh. Chris. Jan-Piet.KrijnenCor.hartelijk dank voor hetdoor- geven van jullie waarnemingen. Informatie over de Vlinder- en Libellenwerkgroep Zee land bij Jan-Piet van Waveren: Haeskenshof 36.4328 CE Burgh-Haamstede.tel 0111-658186. 63

Sterna | 1999 | | pagina 9