Boomklever, toekomstig Schouwse Broed vogel? Foto: Henk Harmsen. de soort op Walcheren in het broedseizoen waar genomen. Daarna broedde in de jaren 1990-'93 jaarlijks eenpaar in het Oranjebos bij Oostkapelle; hierna werden wel vogels gezien maar geen broe den vastgesteld (Walhout &Twisk 1998). Ook het 'continentale' Zeeuws-Vlaanderen herbergt slechts een zeer kleine broedpopulatie van hoog uit enkele paren (Vergeer van Zuylen 1994). Toekomstbeeld Uitgesproken standvogels als Bosuil (Siuijter 1997) en Kuifmees (Vergeer 1998) lijken het laat ste decennium vaste voet op ons eiland te hebben gekregen. Het gaat weliswaar om zeer kleine aan tallen, maar het begin is er. Binnen de Vogelwerk groep wordt regelmatig gediscussieerd of andere soorten zoals Zwarte Specht, Glanskop en Boom klever dit voorbeeld zullen volgen. Perslot van re kening zijn er op ons eiland een paar natuurgebie den die zeer geschikt lijken voor de genoemde soorten. Denk hierbij aan de (oudere) bossen van Slot Haamstede, Moermond en Schuddebeurs. Van alle drie de soorten zijn er de laatste jaren goed gedocumenteerde waarnemingen bekend, soms in de genoemde geschikte biotopen. Het is dus opletten geblazen,ook voor de niet-leden van de Vogelwerkgroep. Uw waarnemingen worden op hoge prijs gesteld! Literatuur Sluuter T.C.J. 1997. Vaste voet voor de Bosuil op Schouwen, Sterna 42:49. SOVON 1987. Atlas van de Nederlandse vogels. Teixeira R.M. 1979. Atlas van de Nederlandse broedvogels. Vergeer, J-W G. van Zuylen. 1994. Broedvogels van Zee land. Vergeer, J-W1998. Broedvogels van de Natuurgebieden in het zuidelijk deel van de Schouwse Westhoek. Walhout. J. F.Twisk 1998. Vogels van Walcheren. Werkgroep Avifauna Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland 1986. De Vogels van Schouwen-Duiveland. 17

Sterna | 2000 | | pagina 19