Korte bijdragen Weer een Slechtvalk op de Dikke Toren Slechtvalk (midden op gebeeldhouwde krul) op de toren van de St. Lievensmonsterkerk te Zierikzee. Foto: Gijs van den Ende. Vorig jaar eindigde ik mijn verhaal over de overwinterende Slechtvalk op de Dikke Toren met de wens dat deze kunstmatige "rots" nog vaker gebruikt zou worden als tijdelijke verblijfplaats door deze roofvogel. Ik had toen niet kumen vermoeden dat die wens wel heel snel zou uitkomen. Al op 9 september 1999 zag ik op een mooie zonnige middag een Slechtvalk rond de toren cir kelen om even later laag over de Balie scherend in westelijke richting te verdwijnen. Vanaf dat mo ment was ik alert op mogelijke prooien onder de toren. Ik moest echter tot 27 oktober wachten voordat ik de eerste prooirest kon oprapen, een Kluut! Diezelfde dag vond ik aan de andere kant van de toren nog de oude resten van een Houtsnip, Zilver- en Goudplevier. Mogelijk was de vogel van september een passerend doortrekkend exemplaar geweest en was dat de reden dat er an derhalve maand lang niets te vinden was. Tot nu toe (19 februari) werden in totaal 43 prooiresten gevonden. Onderstaand lijstje laat zien welke soorten en in welke aantallen door de Slechtvalk geslagen werden. Prooien geslagen door Slechtvalk, gevonden onder de Dikke Toren in Zierikzee periode 27-10-1999 t/m 19-02- 2000. Soort Aantal Soort Aantal Kluut 1 Stads- c.q. Postduif 2 Houtsnip 3 Houtduif 1 Watersnip 2 Wintertaling 8 Kievit 2 Spreeuw 2 Goudplevier 19 Kanoetstrandloper 1 Zilverplevier 1 Rosse Grutto 1 Totaal 43 In de ongeveer 100 dagen dal de vogel tot nu toe regelmatig op de St Lievensmonstertoren pleis terde komt het gemiddeld aantal prooien op on geveer 0,4 per dag. De vogel van vorig jaar haalde over 45 dagen een gemiddelde van 0,6 prooien per 18

Sterna | 2000 | | pagina 20