Het Paapje (tegenwoordig spreekt men ook wel van 'de Paap') is op Schouwen altijd een schaarse broed vogel geweest. Foto: Henk Harmsen. nog een te broeden. Tuin fluiter 4/7 in Westenschouwen, 5/7 in Haamstede gehoord. Enkele malen Merels gezien Zanglijster gehoord. Opvallend is dat we slechts eenmaal een Paapje zagen en wel 5/7 ten Z. van de vuurtoren. Ondanks het feit dat het alweer later, op de Waddeneilanden zonder enige twijfel talrijker! Eveneens veel minder Tap uiten, totaal ongeveer 5 maal gezien, zowel in het lichttorenduin als in de Verklikker. Opvallend! Winterkoning. 4/7bij Westenschouwen, regelmatig maat niet veel om onze boomgaard gehoord. Geen bijzondere aantekeningen van Huis zwaluw en Boe renzwaluw. 4/7 een troepje Gierzwaluwen om de kerk van Nieuwerkerk (plm.20St.). Groene Specht regelmatig tussen 4/7- 6/7in en om onze boomgaard gehoord en een keer gezien. Koekoek 4/7nog bij Westenschou wen gehoord, 5/7 een ex. in de Verklikker gezien. Steenuil, 's a vonds 3/7 een ex. op de telefoonpaal langs de weg onder Zierikzee. Blijft ondanks passerend verkeer rustig zitten. In de Meeuwenduinen vertelden arbeiders mij dat daar in '40 een paar Ransuilen (bij of in) de duinen had gebroed. Bij Westenschouwen zagen we 3/7 's morgens een cf As- grau we Kiekendief jagen. Had hierin 'tduin in '46 met 2 paar gebroed, nu w.s. niet meer, maar in de Verklikker; we zagen de soort hier op 6/7niet ruw winderig weer, maar terrein is er prachtig voor) Daar wel in een duinvallei een troepje van 3 Torenvalken, waarbij w.s. jongen zijn (dus een van de drie vogels). Aan duiven: zeer regelmatig de Houtdui f, veel minder al gemeen de Kleine Boschduif. Langs de binnenduinrand enkele malen Tortelduiven gezien, 't Komt me voor dat de Holenduif hier minder algemeen is dan op Texel, hoewel de konijnenstand toch redelijk is en het aan holen niet ont breekt. Bij de inlagen 4/7 een drietal Aalscholvers op palen, daar ook 3d 4 Blauwe Reigers aanwezigwaarvan 1 met een prach tige paling in z. 'n bek wegvliegt. Op weilanden in de buurt van de inlagen 2 Patrijzen. Regelmatig Scholeksters. o.a. met hoog water 4/7 een troep van 50 stuks in de weilanden achter de inlagen en plm 150 daarin. In het duin de enige grote vogel in de buurt van de meeuwenkolonies. 6/7 op het strand bij cle Verklikker een Plevier, misschien 2, niet goed te zien welke soort, waarschijnlijk echter Bontbekken. Tussen Zierikzee en Westenschouwen binnen de dijken steeds Kluten, niet geteld, jongen gezien en vogels die broeden. Geen Strandlopers waargenomen. Scholekster in het duin steeds alarm eren d, dus stellig met jongen. Tussen de inlagen en Westenschouwen zo nu en dan Kemphanen, plm 10 ex. In de inlagen 4/7 's ochtends een Groenpoot en een Zwarte Ruiter, deze laatste soort naar Westenschou wen toe nog enkele malen gezien. Overal nog veel Tureluurs, met vloecl 4/7 bij de inlagen steeds troepjes die het binnenland in trekken. Minstens 100 over in 10 minuten tijd. Overtijen dus in de weilanden. 3/7 's Avonds aan de zeedijk voor de inlagen een Oeverlo per en bij de inlagen 2 of 3 maal gehoord; 4/7 buiten dijks op de dijk 2 stuks bij de inlagen. 4/7 s middags met hoog water in de inlagen 8 Grutto 's. 's avonds bij Westenschouwen 6d8 stuks. Die dag ten W van 21

Sterna | 2000 | | pagina 23