Schouw en-Duiv eland Aktiviteiten Natuur- en Vogelwacht voorjaar 2000 Vrijdae28 april Ledenvergadering, dialezing en boeken'markt' in het Gereformeerd Kerkgebouw, Platboslaan 1 te Haamstede. Aanvang: 19.45 uur. Vergadering Zoals de laatste jaren gebruikelijk, zijn de jaarverslagen van de werkgroepen en de secretaris in gecom primeerde vorm met de Sterna verstuurd. Op die manier kunnenze thuis uitgebreid bekeken worden en is het wat eenvoudiger er tijdens de vergadering vragen over te stellen. Nieuw is, dat in deze Sterna ruim te gemaakt is voor de Troekhouding' van de vereniging. Openheid en duidelijkheid is het motto. De vergadering zal deels in het teken staan van het vertrek van een aantal bestuursleden. Jarenlange 'dienstverbanden'worden beëindigd; kundige (mede)bestuurders nemen afscheid. Zo gaat dat. Gelukkig lukte het ook nu weer goeie kandidaten te vinden voor de vrijkomende plaatsen en te vervul len funkties. Het is uiteraard de bedoeling dat u daar als lid tijdens de ledenvergadering over meebeslist! Pauze met koffie,thee,koek en sociaal snavelgeklepper.. Dialezing 'Zwerftocht door Siberische poolgebieden' Het bestuur prijst zich zeer gelukkig met het feit dat het de wereldreiziger en kenner van de arctische zee vogelfauna Dr. Ko de Korte bereid gevonden heeft deze avond verslag te komen doen van zijn omzwer vingen door de Siberische poolgebieden. Aan de hand van prachtige dia's reizen we met hem mee naar de barre broedgebieden van veel van 'onzeSchouwse vogels. De Korte is Zeeuw van geboorte (Meliskerke 1943), heeft een grote staat van dienst op het vlak van o.m. zeevogelonderzoek en is momenteel verbonden aan de stichting Plancius Ocean Wide. Een overzicht van zijn vaak indrukwekkende publicaties en zeereizen naar alle uithoeken van de wereld zou een aan tal Sterna's vullen. We beperken ons hier tot de slotopmerking dat Ko de Korte in vakkringen geroemd wordt om zijn technisch knappe en romantische foto's (en dia's) van arctische vogels, zoogdieren en landschappen en zijn beeldende stijl van vertellen. Kortom, warm aanbevolen! Boekenmarkt' Om in het thuishonk van de Werkgroep Schoolbiologie (de Balkenzaal van gebouw De Driehoek te Zierikzeeruimte te maken voor veldwerkmaterialen, hebben enkele bestuursleden de daar aanwezige bibliotheek van de Natuur- en Vogelwacht kritisch bekeken en ingepakt. De meest waardevolle boeken zijn in afwachting van een nieuwe bestemming tijdelijk elders opgeslagen. Een twintigtal voor de ver eniging en de regio van minder belang geachtte werken werden tegen een goede prijs verkocht. Het leek het bestuur een aardig idee de resterende 400 boeken op de avond van de ledenvergadering te koop aan te bieden tegen de symbolische prijs van f 1,00 (f2,50 voor plaatwerken) per stuk. Na de dialezing krijgen belangstellenden de kans rond te snuffelen. Donderdae 1 juni Vogelgeluidenexcursie in het Slotbos/Zeepe te Haam stede Verzamelen: bij het hek van kasteel Haamstede aan de Noordstraat Start: 5.00 uur's morgens Gids: Ted Sluijter, coördinator van de Vogel werkgroep Tip: kijker misschien toch maar,een broodje en de avond tevoren vroeg in bed Onnodig eigenlijk deze traditionele excursie hier nog uitgebreid de eh.hemel in te prijzen, velen kennen uit eigen ervaring het onaardse gevoel dat deze vroege ge- luidenspeurlocht veroorzaakt .Tochvoor hen die er n u voor het eerst over lezen nog maar even de boodschap herhaald: beste mensen. Schouwen is mooi hoor om vijf uur 's ochtends. Die stilte,het vroege licht en de eer ste geluiden in een langzaam ontwakend bos- en duin gebied; zelf ervaren dat elk vogelgeluid zijn eigen plaats heeft in de tijdsindeling van de prille dag. Genoeg gepreekt, meld je bij Ted Sluijter, onze eigen vogelfluisteraar... 25

Sterna | 2000 | | pagina 27