Schouw en-Duiv eland Jubileumnummer Vrijdag 9 juni Nachtvlinders bekijken in de Boswachterij te Wester- schouwen Verzamelen: bij het informatiecentrum (v.h.de excur- sieschuur) van Staatsbosbeheer Start: 21.30 uur Gidsen: Jan-Piet van Waveren. Anton Baayens en Ralf Joosse van de Vlinderwerk groep Midden-Zeeland Ink: Jan-Piet van Waveren 0111 - 658186 Tip: geduld en een warme trui voor de late uurtjes Voor het eerst verzorgen deskundigen van de Vlinder werkgroep Midden-Zeeland in samenwerking met Staatsbosbeheer op deze lokatie een nachtvlinderex cursie. Er zijn van de boswachterij nog weinig gegevens be kend over de altijd wat geheimzinnige nachtvlinders - waarvan vele soorten overigens ook overdag vliegen - maar gezien de gevarieerde vegetatie van gras, stru weel. loof- en naaldhout zou het best eens een aantal leuke vondsten op kunnen leveren. Alleen wanneer het erg hard waait of regent wordt de excursie afgelast (bij twijfel bellen!). Voor degenen die bovengemiddeld geïnteresseerd zijn en zich wat op deze avond willen voorbereiden is bij het KNNV (030-2314797) voor f.9,95 het handige zakgidsje 'Nachtvlinders in beeld' te bestellen. Tot slot: het dragen van een vlinderdasje is riskant! Vrijdag 23 juni Dialezing'Het Schouwse landschap in z'n element' Lokatie: Ger. Kerkgebouw, Platboslaan 1, Burgh-Haamstede Aanvang: 19.30 uur Presentatie: Henk Dalebout, coördinator van de Werkgroep Aktief Terreinbeheer Bijzonderh.: zie 24 juni voor aansluitende excursie Wanneer kun je spreken van oorspronkelijk land? Hoever moetje in het verleden terug om een nul-situ atie aan te kunnen wijzen? Kun je landschapselemen ten als veedrinkputten, vliedbergen, kronkelende weggetjes (vroegere kreken) en inlagen zien als ken merken van oorspronkelijk land? Wat is de landschappelijke waarde van natuurontwik kelingsplannen en wat is het nut van het bewaren en onderhouden van knotbomen, elzenmeten, mei doornheggen enz.? Vragen die in het verhaal van Henk Dalebout aan de orde zullen komen. Of ze beantwoord worden? Ga zelf maar kijken en luisteren. Zaterdag 24 juni Excursie 'Speuren naar landschapselementen' Verzamelen: parkeerterrein hoek Vroonweg-Bies- terveldwegje Haamstede Start: 9.30 uur Gids: Henk Dalebout en Cees Hagenaars Bijzonderh.: zie 23 juni voor inleidende dialezing Veel van de sporen en landschapselementen die tij dens de dialezing van vrijdag 23 juni de revue passeren, zijn in onze directe omgeving te vinden. Je moet er vaak even op gewezen worden om ze te herkennen en dat is precies wat Henk Dalebout en Cees Hagenaars van plan zijn tijdens deze excursie. Als je met hem mee loopt hoor je meteen allerlei bijzonderheden over de markante punten langs de wandeling en verneem je ook waarom ze de moeite van het bewaren waard zijn en hoe de Werkgroep Aktief Terreinbeheer en de Stichting Landschapsbeheer Zeeland daar aan mee werken. Voor meer informatie over deze activiteiten: Bram Coomans 0113-581362 (privé) 0113-211675 (werk) Voor 'last minute' informatie over de activitei ten kan men ook terecht op teletekst van DeltaTV pagina 838. We kregen veel positieve reacties op het vorig jaar verschenen boekje ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Alom was er waardering voor deze fraaie uitgave, waarin ruime aandacht werd geschonken aan de geschiedenis van de Na- tuur-en Vogelwacht. Hierbij willen het bestuur van de Natuur- en Vogelwacht en de redactie van de Sterna degenen die een vrijwillige bijdrage gestort hebben, van harte bedanken! 26

Sterna | 2000 | | pagina 28