Goeree-Overflakkee Vereniging Natuur en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee Even bijpraten Zoals velen inmiddels duidelijk zal zijn, heeft het IVN een vaste plek binnen onze vereniging gekregen en nemen zij deel aan de bestuursvergaderingen. Beide 'clubs' hopen hun voordeel te doen met deze kruisbestuiving. Voor het jaar 2000 staan, behalve de maandelijkse bestuursvergaderingen, de volgende activi teiten op de agenda: •29 april Geraniummarkt 1 juni dauwtrapper! met de vroege vogels- excursie september natuurmaand 19 oktober najaarslezing over ganzen De diverse werkgroepen: plantenwerkgroep, vogelwerkgroep en werkgroep terreinbeheer, draaien hun eigen programma. De vogelwerkgroep is druk bezig met de orga nisatie en totstandkoming van een lijvige uitgave over het vogelleven van Goeree-Overflakkee. Zij hopen deze publicatie in het jubileumjaar van de Vereniging uit te geven. Binnen de voor deze uit gave samengestelde redactie wordt in elk geval hard gewerkt om er een gedenkwaardig boek van temaken. Op 28 oktober 1999 hield Dhr. Frans Hodzel- mans uit Breda een uiterst interessante dialezing over insekten en ander klein grut.'Tot leering ende verntaek' was beslist op deze lezing van toe passing. De lezing werd redelijk goed bezocht, mede doordat meerdere organisaties aan deze avond hebben bijgedragen. Ook binnen onze vereniging gaat het Internet een steeds grotere rol spelen. E-mail wordt veel gebruikt en het secretariaat heeft inmiddels een eigen e-mailadres: vnlgo@hetnet.nl De plantenwerkgroep heeft een nieuwe coördi nator. Dit is mevrouw Ted Servaas. Haar adres vindt u op de achterkant van de Sterna. Op moment van verschijnen van deze Sterna is het nieuwe voorjaar alweer volop bezig. Mogelijk dat de weersomstandigheden uw voorjaarsgevoel zo nu en dan wat temperen, maar wie buiten rond kijkt weet wel beter. Wij wensen u veel buitenple- zier! Gertjan de Zoete Meer nieuws over de plantenwerkgroep In het jaarverslag en op de jaarvergadering werd het genoemd en ook op de adressenpagina van de Sterna is het duidelijk. Lien de Wit, als coördinator van de plantenwerkgroep, heeft een opvolgster. Lien, die in de najaarsvergadering de dank van de vereniging voor haar inspanningen kon erva ren, blijft gelukkig wel actief als lid van de werk groep. Mevrouw Ted Servaas is haar opvolgster. Er is intussen overleg geweest tussen bestuur, Ted en Clarie Tanis. De afspraak is gemaakt, dat Ted de inventarisatieavonden coördineert en bepaalt waar geïnventariseerd wordt. Zij zorgt er vervol gens voor dat de verzamelde gegevens worden ge rubriceerd ten behoeve van de vereniging en wor den doorgezonden naar Floron. De plantenwerkgroep heeft een klein aantal leden en dus beperkte mogelijkheden voor haar inventarisatiewerk. Alle gegevens over het voor komen van de verschillende plantensoorten op Flakkee door waarneming van anderen dan de leden van de plantenwerkgroep zijn voor ons waardevol. Het wordt zeer op prijs gesteld als deze gegevens voortaan gemeld worden bij Ted onder vermelding van soort, plaats en datum. Gegevens kunnen ook gemeld worden via e- mail op hel e-mail adres van de vereniging. Als u meer informatie wenst kunt u contact op nemen met coördinatoren of voorzitter van het bestuur. 30

Sterna | 2000 | | pagina 32