eentje onder de pannen gaat. Het lijkt wel of de nieuwkomers hun plaatsje voor de nacht moeten bevechten op degenen die al eerder een plaats hebben gevonden. Vooral onder de dakrand gaat het er heet aan toe. Soms valt er één die net is ge land weer loodrecht naar beneden, raakt de vliers truiken, die rond het verwaarloosde gebouw zijn opgeschoten en kan nogmaar net op tijd opstijgen. Geleidelijk aan wordt het leger en stiller in de lucht. Een stuk of tien gierzwaluwen blijft het nog een tijdje volhouden, tot het bijna helemaal don ker is en de laatsten tenslotte onder de pannen zijn verdwenen. We praten nog even over hoe het nu verder moet. Krijn heeft al contact gehad met de bouwer en die staat niet onwelwillend tegenover het maken van nestgelegenheid. Toch blijft het natuurlijk maar weer afwachten. Als men het gebouw zal slopen, moet dat in ieder geval buiten het broedseizoen of moet er tenminste voor worden gezorgd dat ze niet kunnen broeden voor die tijd. En ook al komt er nestgelegenheid, het blijft toch afwachten of de gierzwaluwen terugkomen. Gelukkig is er nog een kolonie,namelijk in het centrum van het dorp. De Hervormde Kerk, die een nieuw dak heeft gekre gen, vormt de kern van deze kolonie. Daar hebben ze in ieder geval nog toekomst. En dan gaat het weer op huis aan, met een her innering aan een mooie avond. Of het een mooie herinnering blijft of één met een bittere bijsmaak zal de toekomst leren. Terwijl ik dit schrijf is het eind januari in het jaar 2000. Het is deze winter voor het eerst gaan vrie zen. Het is kraakhelder en ook nu is het weer zo'n avond waarbij de hemel alle kleuren rood laat zien. De gierzwaluwen zijn heel ver weg, de zon achterna. Maar voor mij mag het weer snel voor jaar worden, zodat de avondhemel boven Oud dorp en ook boven het 'Appartementencomplex" weer wordt verscheurd door deze heel bijzondere vogels. Per 01-03-2000 is de sloop begonnen. Met het nieuwe broedseizoen in aantocht geen oude ver trouwde nestgelegenheid meer in de stove. We hopen dat ze volgend seizoen gereed zijn met de bouw, en zich in het nieuwe appartementencom plex ook thuis kunnen voelen. Tekening:Ad Cameron. 53

Sterna | 2000 | | pagina 23