Schouwen-Duiveland (o.m. IVN-natuurgids) Organisatie: IVN-al'deling Aanmelden: uiterlijk zaterdag 3 maart bij Wil liam van der Hulle 0111 - 672271 Kosten: geen Tip: ook hier geldt: koffie zat, ruimte be perkt en snel aanmelden dus! Ooit waren er meer. maar er zijn nu op Schouwen-Duive land nog op twee plaatsen resten van eendenkooien te vinden... Je weet toch wel wat een eendenkooi is. of was.Ook niet hoe ze er uitzagen? Waartoe ze dienden? Hoe ze beheerd werden? Tjonge, komt deze lezing van Dirk Sterkenburg even goed van pas! Dirk weet heel wat van eendenkooien af en is een enthousiast verteller. Mis schien heeft hij er ook wat mooie plaatjes bij want,zoveel is zeker,het waren en zijn niet de saaiste plekjes, die een denkooien. Zaterdag 24 maart Het voorjaar proeven rond Slot Moermond Lokatie: omgeving Slot Moermond te Re- nesse Verzamelen: parkeerplaats Orangerie, inrit vanaf de Stoofweg Tijd: 9.30-11.00 uur Leiding: Elbrich van den Assem (IVN-natuurgids) Oranisatie: IVN-afdeling Aanmelden: uiterlijk donderdag 22 maart bij William van der Hulle tel. 0111 - 672271 Kosten: geen Tip: geen (behalve: niet bang zijn. El brich loopt voorop) Een alweer uit 1979 dalerend boekje van de Nederlandse Kastelenstichting en de ANWB meldt over Slot Moer mond^ Moermond'behoort lot een reeks van kastelen of versterkte huizen, waarbij de historische schoonheid van het eeuwenoude monument-in-steen op bijzonder aan trekkelijke wijze wordt omlijst, tevens verhoogd, door het aansluitende natuurgebied. Wanneer je de bovenstaande omschrijving van hel kas- teelgebied eens grondig wil toetsen aan de huidige situ atie, is deze excursie een ideale gelegenheid. Als iemand in staat is je de atmosfeer van het voorjaarsbos te laten proeven is Elbrich dat wel. Weinig ontgaat haar in de na tuur en het excursiegebied is tenslotte ook nog 's haar eigen voortuin. Dat die "tuin' tevens lal van historische feiten herbergt zal tijdens de wandeling zeker aan de orde komen. Over historie gesproken: Jan van Renesse (twee de eigenaar van het slot) schijnt in de nacht van 23 op 24 maart (1267) in het slotbos gestorven te zijn en nog elk jaar rond die tijd in het bos rond te struinen. Zaterdag 7 april Voor jaars vogelexcursie Lokatie: Dijk water en omgeving Verzamelen: smalste stuk Weg door het Dijkwa- ter Tijd: 9.30-12.00 uur Leiding: LeoTromper en Gijs van den Ende (Vogelwerkgroep) Organisatie: Natuur- en Vogelwacht Kosten: geen Tip: kijker mee en geef je ogen de kost Hel Dijkwaler, een in 1953 van de Grevelingen afgeslo ten vaargeul naar landbouwhavenljes als De Staart, Ste- vensluis en Boldert,heeft zich onder het toeziend oog van Staatsbosbeheer ontwikkeld tot een waardevol vogelre servaat. De plaatselijk meer dan tien meter diepe kreek is het permanente of lijdelijke domein van vele eendachti- gen en andere watervogels. Je kunt ze er uitstekend bekij ken en wat je zelf niet ziel zien Leo en Gijs wel. Rekken en d'r bij blijven dus! Donderdag Hemelvaartsdag24 mei Vroegevogels-geluidenexcursie Lokatie: Slotbos en Zeepe Verzamelen: Hek Slot Haamstede. Noordstraal Haamstede Start: 5.00 uur 's morgens! Leiding: Ted Sluijter (Vogelwerkgroep) Organisatie: Natuur- en Vogelwacht Kosten: geen Tip: dikke trui en fluisterschoenen Wie excursieleider Ted kent. weet dat ie een drukbezet, altijd bezig baasje is. Zowel op z'n werk alsinz'n vrijetijd. Het gerucht doet de ronde dal hij het zonder de jaarlijkse vroegevogels-geluidenexcursie niet zou redden... Daar is in te komen, want geen andere natuurexcursie op Schou wen kent zo'n rustgevende en ontspannen sfeer als die op Hemelvaartsdag. Het donkere bos, de vogels en de lang zaam ontwakende dag! Het is moeilijk te verwoorden. Je kunt het zien als een soort therapie; de vroegevogel-the- rapie met als hoopgevende leus: verlicht je tred,metTed! Informatie over de aktiviteiten van de IVN-afdeling: William v.d. Hulle 0111 -672271 Informatie over de aktiviteiten van de Vogelwacht: Bram Coomans 0113-581362/211675 werk 94

Sterna | 2000 | | pagina 32