Sch o ii wen-Du ivelan d Vereniging Natuur en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee Even bijpraten 'We'zijn in de prijzen gevallen! Niet meteen lot van de Suddeutsche Klassenloterie of een Straat je van de Staat, maar prijs in de prijsvraag "Erf goed al goed", uitgeschreven door Landschaps beheer Nederland. Van de drie te winnen prijzen zijn door initiatief van Caty Wesdorp, Krijn Tanis en Wout Visser er twee in onze regio terechtgekomen. Caty Wesdorp diende een plan in om een oud sluisje in de gemeente Dirksland te herstellen. Wout Visser en Krijn Tanis bedachten een manier om met overtollige grond twee dijken in de ge meente Goeree te herstellen.Twee kleinschalige ingrepen die voor herstel en verfraaiing van ons landschap zorgen. Dit positieve nieuws staat haaks op de plannen die er voor Goeree-Overflakkee bestaan om re creatie en toerisme te bevorderen. De gemeenten hebben zich reeds positief over dit Masterplan Recreatie uitgelaten. Maar of dit voor de natuur nu wel zo goed zal uitwerken? Als plannen gerealiseerd worden, voorzien deze in een enorme uitbreiding van kampeer- en andere overnachtingsmogelijkhe den, uitbreidingen van ligplaatsen in jachthavens, resort-achtige vakantieparken etc. De welkomstborden, aan het begin van Goe ree-Overflakkee bij Den Bommel, met daarop de tekst:Welkom op Goeree Overflakkee.eiland van rust,ruimte en natuur.zullen minstens tot enorme billboarden opgeblazen moeten worden, willen de toestromende toeristen deze nog kunnen ont waren tussen de auto's en bungalows. Nog even en het zal gedaan zijn met de rust op G-O. Het bestuur van VNLGO volgt deze ontwikkelingen met een gezonde dosis arg waan. En hel is heel moeilijk om allerlei economi sche argumenten die G-O op moeten stuwen in de vaart der volkeren, te pareren. Want. waarom is het belangrijk dat ganzen toe komen aan hun rust.dat bloemrijke dijken blijven bestaan, dat onze 'randmeren' van al te veel toe risme verschoond blijven, dat mensen de zon ach ter de dijken onder kunnen zien gaan? Het valt niet mee om de beleidsmakers, die veelal dollartekens in hun ogen hebben, hiervan te overtuigen. Zolang bijvoorbeeld een groep van honderd ganzen nog niet voor de economische waarde van Hfl. 25.000 op de balans staat, en een vrij uitzicht tot de horizon voor Hfl. 1.000.000. is het lastig de batteren met de heren. Toch blijven we optimistisch en gaan niet bij de pakken neerzitten. Wij staan voor ons landschap en de daarin voorkomende natuurverschijnselen. En op die plekken waar dat is aangetast of verd wenen. doen we het mogelijke om het te herstel len. Zo blijven we tegen hoogbouw, omdat wij vin den dat dat het karakter van ons landschap (ook dorpsgezicht) aantast. En zien we graag de zon achter de dijken, en niet achter de windmolens, verdwijnen. De Algemene Ledenvergadering is gepland op donderdag8 maart 2001 .Noteert u deze avond al vast in uw agenda. Van het programma etc. krijgt u nader bericht. Gertjan de Zoete 95

Sterna | 2000 | | pagina 33