Een bijpassende folo van een Visarend ontbreekt in het Sterna-archief. Veel andere vogels uit onze omgeving zijn door Henk Harmsen wèl op de gevoelige plaat vastgelegd. De redactie prijst zich gelukkig met al het fotomateriaal dat door hem gratis ter beschikking wordt gesteld. Hier een groep rustende Drieteenstrandlopers-die aardige dribbelaars langs de vloedlijn. portret overzag de grote leider het vertrek tot in alle hoeken. Gezeten onder Tito's konterfeitsel kreeg het gesprek al spoedig een levendig karak ter. Want koffie werd niet meer hijgesehonken maar de pruimenbrandenwijn wèl. uit de losse pols. Het afscheid had plaats in een sfeer van grote overeenstemming. De rest van de dag kwamen wij niet tot grootse verrichtingen. Ook als gevolg van teleurstellingen kunnen emoties hoog oplopen. In het Lauwersmeer ge beurde het dat iemand er niet in slaagde een ver en hoog overkomende Visarend in de kijker te krij gen. Hetgeen leidde tot totale wanhoop met emo tionele razernij, want rondom stond een kring vo gelaars met veel 'ochs' en 'achs' van de vogel te genieten. Met een radeloos'de visarend is mijn lie velingsvogel. ik moét hem zien' brak de ongeluk kige vogelaar het tevreden gemompel van de an deren af. Na aanwijzingen als 'nü zit-ie voor die witte wolk" en 'hij gaat zo meteen het blauw in" lukte het uiteindelijk toch.Toen de vogel was ver dwenen in de ruimte zei iemandDie Visarend zal ons nog lang heugen.' Binnen en buiten onze grenzen staat Vogelbe scherming Nederland nu ruim honderd jaar op de bres voor onze vogels. De Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland en de Vereniging voor Na tuur- en Landschapsbescherming Goeree-Over- flakkee doen dat voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee, waar van oudsher óók velen van buitenaf naar vogels komen kijken. Niet alleen vogels maar ook vogelaars kunnen daar over in hun sas zijn. Want mede door de inzet van deze verenigingen is die groeiende kring voge laars steeds opnieuw verzekerd van fijne dagen met vogels buiten in het veld. 9

Sterna | 2001 | | pagina 11