Schouwen-Duiveiand Activiteitenoverzicht Bram Coomans Vrijdag 20 april - Algemene ledenvergadering en dialezing Anton van Haperen (SBB) Locatie: Gereformeerd kerkgebouw, Platboslaan 1 te Haamstede Tijdstip: 19.45 uur tot ca. 22.30 uur Vergadering De jaarlijkse algemene ledenvergadering is een uitstekende gelegenheid om uw betrokkenheid op hel werk van de Natuur- en Vogelwacht wat meer kracht bij te zetten. U wordt met open armen en koffie of thee ontvangen en voor uw komst beloond met een interessante dialezing. Welke activitei ten er in 2000 zoal door de vele vrijwilligers van de werkgroepen en het bestuur ontplooid werden is weergegeven in de met deze Sterna meegestuurde samenvatting. Tijdens de vergadering kunt er uiteraard een toelichting op krijgen. Verder nemen we met pijn in het hart afscheid van rasvogel- wachter Teun Rosmolen als bestuurslid en hopen we zijn opvolger te kunnen voorstellen. Dialezing 'Natuur voor mensen, ook op Schouwen-Duiveiand' Het bestuur is erg blij met de spreker van deze avond. Anton van Haperen van Staatsbosbeheer. Behalve als natuurkenner én -liefhebber, staat hij bekend als iemand met een heldere visie en een goed verhaal. Hij kent Schouwen-Duiveiand en met name de duingebieden, op z'n duimpje. Zijn bij drage De duinen van Schouwen en Walcheren' in het prachtige door Staatsbosbeheer uitgegeven boek Aan de monding van Maas en Schelde, getuigt daarvan. 'Een rondje Schouwen-Duiveiand' wordt het, hebben we begrepen en iedereen mag mee! Zaterdag 21 april Verkoop bibliotheek Natuur- en Vogelwacht Locatie: excursieschuur Staatsbosbeheer, Boswachterij Westerschouwen Tijdstip: 10.00 uur - 13.00 uur Leiding info: Martin Bekkens (zie achterkant Sterna) Tip: wie het eerst komt... Mede dank zij het jarenlange uitstekende beheer door wijlen Rykel ten Kate en huidig bestuurslid Teun Rosmolen kon de vereniging een uitgebreide biblio theek opbouwen. Lang stonden de vele boekenkasten ten huize van Rykel ten Kate. Na diens overlijden eind 1992 kregen ze een plekje in de De Driehoek te Zierikzee. de thuisbasis van de Werkgroep Schoolbiolo- gie en tevens vergaderruimte van hel bestuur. Vanaf dat moment trad Teun Rosmolen op als bibliothecaris. Geruime tijd terug al werd duidelijk dat er i.v.m plaats gebrek een nieuwe locatie voor de boeken gevonden moest worden. Dat lukte helaas niet. Om verdere ont waarding door o.a. ongeschikte opslag te voorkomen achtte het bestuur het raadzaam de bibliotheek op een verantwoorde manier op te heffen. Na een eerste selec tie werden minder waardevolle zaken in één partij van de hand gedaan en kregen kaderleden de kans boeken aan te schaffen die bij hun verenigingsactiviteiten van pas komen. Hel aanzienlijke restant wordt nu tegen vooraf vastgestelde prijzen onder de leden verkocht. Uiteraard gaat het om boeken die natuur en aanverwan te zaken als onderwerp hebben. Wie vooraf een over zicht wil hebben kan bij de secretaris een lijst opvragen. Donderdag (Hemelvaartsdag) 24 mei Vroegevogels-geluidenexcursie Locatie: Slotbos en Zeepe Verzamelen: Hek Slot Haamstede, Noordstraat Haamstede Start: 5.00 uur 's morgens! Leiding: Ted Sluijter (Vogelwerkgroep) Organisatie: Natuur- en Vogelwacht Kosten: geen Tip: dikke trui en fluisterschoenen Wie excursieleider Ted kent, weet dat ie een drukbezet, altijd bezig baasje is. Zowel op z'n werk als in z'n vrij- etijd. Het gerucht doet de ronde dat hij het zonder de jaarlijkse vroegevogels-geluidenexcursie niet zou red den... Daar is in te komen, want geen andere natuurex- cursie op Schouwen kent zo"n rustgevende en ontspan nen sfeer als die op Hemelvaartsdag. Het donkere bos. de vogels en de langzaam ontwakende dag! Het is moeilijk te verwoorden. Je kunt het zien als een soort therapie; de vroegevogel-therapie met als hoopgeven de leus: verlicht je tred, met Ted! Vrijdag S juni - Nachtvlinders kijken Locatie: Slotbos en Zeepe te Haamstede Verzamelen: Slotbos ingang Noordstraat Haamstede (bij de slotbrug) Tijdstip: 22.00 uur Leiding: Anton Baaijens van de Vlinderwerk groep Midden- Zeeland Kosten: geen 24

Sterna | 2001 | | pagina 26