Rosse vleermuis, deze soort is nog niet op Schouwen of Flakkee waargenomen. Wanneer de bossen op Schouwen wat ouder geworden zijn, kunnen we deze vleermuis misschien wèl te horen krijgen met de batdetector. Foto: Henk Harmsen. Organisatie: Natuurmonumenten/ Vlinderwerkgroep/Natuur- en Vogelwacht Bijz. heden: regen en harde wind kunnen spelbre kers zijn; bij twijfel even bellen Informatie: Bram Coomans (zie achterkantSterna) Echte vlinderaars gaat het bij deze activiteit natuurlijk om de soorten; voor anderen is het daarnaast ook erg interessant te zien hoe dat 'nachtvlinderen' in zijn werk gaat. Anton Baaijens zal met een aantal andere mensen van de vlinderwerkgroep tekst en uitleg geven. Een bijzondere excursie op een leuke locatie! Vrijdag 14 september - Lezing over'Zeevogels' Locatie: filmzaal Topshuis Neeltje-Jans Oosterscheldekering Tijdstip: 20.00 uur Spreker: Kees Camphuysen van het NIOZ Kosten: geen Organisatie: Vogelwerkgroep Walcheren/ Vogel werkgroep Natuur- en Vogelwacht Informatie: Ted Sluijter (zie achterkantSterna) Kees Camphuysen, woonachtig op Texel, heeft zijn sporen o.a. verdiend met onderzoek naar en publica ties over winter- en olieslachtoffers onder de zeevogels. Hij deed dit voornamelijk in dienst van het Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee. In zijn lezing zal hij aandacht besteden aan verschillende aspecten van de leefomstandigheden van zeevogels. Deze avond is een unieke gelegenheid om informatie over dit onderwerp uit eerste hand te vernemen. Maandag 17 september Vleermuisexcursie in het Slotbos te Haamstede Locatie: Slotbos kasteel Haamstede Verzamelen: Slotbos ingang Noordstraat Haamstede (bij de slotbrug) Tijdstip: 19.15 uur Leiding: Jan-Piet Bekker van Zoogdierwerkgroep Zeeland Kosten: geen Organisatie: Natuurmonumenten/Natuur- en Vogelwacht Informatie aanmelding: Bram Coomans (zie achter kant Sterna) Max. 15 deelnemers! Tip: Die Fledermaus van Johann Strauss, om in de stemming te komen Vroeger dachten mensen dat vleermuizen 'duivelse' beesten waren. Om hun huis tegen kwade geesten te beschermen werd dikwijls een dode vleermuis aan de deur gehangen. Nog steeds zijn vleermuizen geen geliefde dieren, hoewel ze ongevaarlijk zijn en met het vangen van insecten uiterst nuttig werk verrichten. In Sterna 1989/4 meldt kenner Kees Mostert dat er op Schouwen vijf soorten zijn aangetroffen, o.a. in de bun- 25

Sterna | 2001 | | pagina 27