Goeree-Overflakkee Zomaar opeenszat er een verfrommelde Spreeuw op de auto. Foto:Pieter Honhoff. Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee Zomaar opeens Zomaar opeens ligt dat oude schuurtje, waar vorig jaar nog enkele ringmussen broedden tegen de vlakte. Zomaar opeens zag ik in juni van dit jaar op wel vijf plekken langs de provinciale wegen op G-0 meeuwen foerageren. Dat op zich is niets bijzonders, maar in elke groep zag ik toch minstens drie of vier zwartkopmeeuwen. Soms op enkele meters van voorbijkomend verkeer. Zomaar opeens zijn er plannen voor hoogbouw in Middelharnis. Zomaar opeens hoorden wij, mijn vrouw en ik, elke dag groene spechten bij ons achter. Zomaar opeens verschijnt er een leuk schetsboek over het Dirkslandse Sas. Ogenschijnlijk vinden er in ons deel van de we reld (elders trouwens ook) gebeurtenissen plaats die voor de oppervlakkige waarnemer begin noch eind hebben. De woorden 'zomaar opeens' blij ken in praktische zin feitelijk onmogelijk. De din gen die wij waarnemen,in economisch.politiek of landschappelijk perspectief bezien, zijn altijd ge volg van eerdere gebeurtenissen, meestal in gang gezet door onze eigen soort. In hoeverre de toekomst van Goeree-Over- flakkee voor mens, plant en dier leefbaar zal blij- ven.hangt grotendeels af van de inspanningen van mensen die zich inzetten de leefbaarheid te waar borgen. Van u,jou en mij dus. Vandaar dat de VNLGO zich inspant om op ve lerlei gebied invloed uit te oefenen. Invloed die er uiteindelijk toe leidt,dat wij in een prettig leefba re omgeving kunnen vertoeven, die plaats biedt aan planten,dieren en mensen. Graag wil de VNLGO meer leden mobiliseren om daadwerkelijk mee te helpen: hulp bij inventarisaties, hulp op bestuurlijk en organisatorisch niveau, hulp in werkgroepen etc. Uw aanwezigheid wordt ook zeer op prijs gesteld bij de halfjaarlijkse lezingen. Dat is een mooie ge legenheid om elkaar te leren kennen en van ge dachten te wisselen. Voor de komende lezing op donderdag 11 okto ber a.s. bent u van harte uitgenodigd. Kom op en mobiliseer uzelf, want 'zomaar op eens'bestaat niet! Gertjan de Zoete 61

Sterna | 2001 | | pagina 31