Schouw en-Duiv eland Activiteiten Natuur- en Vogelwacht Zaterdag 26 Januari Ganzenexcursie Locatie: Prunjegebied Verzamelen: Parkeerplaats café-rest. De Heerenkeet Start: 9.00 uur Leiding: Ted Sluijter (Vogelwerkgroep) Kosten: Geen Tip: Neemdebureneensmee! (noteer jeze even alslidTed?) Je leest het vast niet voor het eerst: het Schouwse Prunje gebied speelt een belangrijke rol in het leven van duizen den ganzen. Als de temperatuur in hun noordelijke broedgebieden naar voor ons onvoorstelbare waarden daalt, gaan ze 'op trek' om bij ons te overwinteren. Eind januari is de kans het grootst alle bekende soorten (rot gans, brandgans, grauwe gans, kolgans en rietgans) aan te treffen. Als het niet vriest zijn er ongetwijfeld ook andere watervogels te zien.Ted Sluijter weet de goeie plekken en kan precies vertellen wat wat is. Hij heeft bovendien een goed verhaal over de zich na de herinrichting prachtig ontwikkelende Prunje.Van ganzerharte aanbevolen dus! Zaterdag 6 april Vogelen in het voorjaar Locatie: Dijkwater (tussen Dreischor en Sirjansland) Verzamelen: Smalste deel Weg door het Dijkwater Start: 9.00 uur Leiding: LeoTromper (Vogelwerkgroep) Kosten: geen Tip: horen,zien en ...dicht bij Leo blijven April doet wat ie val. Wat zal 't zijn? Een schuchter voor jaarszonnetje of een late winterse bui? Hoe dan ook, vo gels zijn er in deze periode altijd en in gezelschap van Leo co. zie je ze zeker en vast. Eenden en andere watervo gels, steltlopers zonder twijfel. Kleine zilverreiger mis schien of - hogerop - slechtvalk op 't slik, een eerste zwa luw (die nog geen zomer maakt)? Laat je verrassen, ga eens een paar uurtjes vogelen! Donderdag 9 mei Vroegevogels-geluidenexcursie Locatie: Verklikkerduinen Informatie Zie volgende Stema. Activiteiten IVN-afdeling Februari IVN-Natuurgidsencursus Oosterschelderegio Zoals in de vorige Stema vermeld, starten de IVN-afde- lingen Schouwen-Duiveland en De Bevelanden in sa menwerking met NatuurverenigingTholen, medio febru ari een IVN-Natuurgidsencursus. De cursus duurt ruim anderhalf jaar en wordt gegeven in Milieu Educatie Cen trum MEC) De Bevelanden te Goes. Deelnemers die de cursus met goed gevolg doorlopen ontvangen het ditpo- malVN-Natuurgids. Er zijn (begin december) al heel wat aanmeldingen. Wie meer informatie wil en wil weten of er nog plaats is kan terecht bij William van der Hulle. Meer Informatie over deze activiteiten: Vogelwacht: Bram Coomans 0113-5813621211675 IVN-afdeling: William van der Hulle 0111-672271 Contributie Het bestuur besloot de minimumcontributie af te ronden op 12 Euro. In dit nummer is een acceptgiro bijgesloten, waarmee u de bijdrage voor 2002 kunt storten. Doe dit a.u.b.zo spoedig mogelijk. Hel kost onze penningmeester Gea Binnenveld altijd veel werk -en de Vogelwacht extra geld-om de vergeetachtigen en wanbetalers aan hun niet voldane bijdrage te herinneren. Alvast hartelijk bedankt voor jullie snelle reactie! Klopt er iets niet met de naam, de adressering of gaat u verhuizen - geef het door aan de penningmeester. Waterschap Zeeuwse Eilanden Binnenkort zijn er nieuwe verkiezingen voor het Water schap. Veel taken van het Waterschap hebben direct of in direct met het landschap en de natuur in onze omgeving te maken. We kunnen daarbij denken aan de inrichting en het beheer van wegbermen, wegbeplanting en watergan gen,maar ook aan een afgestemd peilbeheer voor natuur- akkerbouw- en woongebieden of aan het beheer van (buiten)dijken. Willen we het landschap volplempen met van die lelijke 60-km borden als op Goeree-Overflak- kee? Allemaal zaken waarover het Waterschap beslist en waarvan we de kosten in de vorm van een ingezetenen- heffing op ons bordje krijgen. Het aantal leden dat Schouwen-Duiveland mag leveren aan het Waterschapsbestuur is zeer beperkt. Steunt daar om de kandidaten die vanuit de Natuur- en Vogelwacht naar voren worden geschoven. Het zou jammer zijn dat uw stem voor de natuur verloren ging! Onze kandidaten zijn: Gert-Jan Buth en Ted Sluijter Ze komen uil in de catagorie gebouwd en ingezetenen. De "groene organisaties" in Zeeland komen nog met een folder waarin een aantal doelstellingen staan vermeld, die de kandidaten vanuit de natuurbeschermingssector onderschrijven. 86

Sterna | 2001 | | pagina 24