Goeree-Overflakkee Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee Even bijpraten Ik weet niet hoe het u vergaat, maar ik heb op het moment weinig inspiratie om u in hogere sferen te brengen. Niet dat ik in mijn vorige bijdragen zo ver ben gekomen, maar toch. Het is de laatste novemberdag en de regen tikt al voor de tweede achtereenvolgen de dag op de ruiten. Daarbij zijn de temperaturen voor de tijd van het jaar ook nog eens behoorlijk hoog: ruim 12 graden! Het echte wintergevoel, morgen begint de me teorologische winter immers, is dan ook niet aan wezig. En wat wil je, als je buiten nog allerlei plan ten in bloei ziet staan: paardebloem en madelief trekken zich weinig van daglichtlengte aan. maar des te meer van temperatuur en dusbloeien ze. Als je even op zoek gaat vind je vast ook paarse dove- netel en klein kruiskruid in bloei. Vogels laten zich wat minder van de wijs bren gen. De ganzen zijn weer in grote getale aanwezig, op bijna elke paal kun je een winterse buizerd ont waren en zangvogels houden wijselijk hun snavels dicht.Toch moet u er niet raar van opkijken als u binnenkort de zanglijster tekeer hoort gaan:als de morgen gloort en de zon in het verschiet ligt, kan dat voldoende inspiratie aan de lijster geven om alvast enkele deuntjes te laten horen. Het moet natuurlijk niet vriezen, want dan vertrekken onze zanglijsters naar zuidelijker streken. Een zangvogeltje dat we 's winters wat vaker in onze omgeving zien is de tjiftjaf; een klein groen geel vogeltje dat feitelijk in Spanje en nog veel zuidelijker overwintert, maar toch dankzij de zachte winters van de laatste jaren wat vaker in Nederland zijn kostje bij elkaar weet te scharre len. Ook een enkele zwartkop weet op die manier bij ons te blijven en de winter te overleven. Of zij hierdoor een voordeel in het broedseizoen beha len zou een interessant onderwerp voor studie zijn: wie het eerst komt het eerst maalt? De Vereniging bereidt zich voorzichtig voor op het nieuwe jaar. We willen proberen om de VNLGO meer en beter onder de aandacht van het Flakkeese volk te brengen. Want er zijn nog steeds bewoners van ons fraaie eiland die niet op de hoogte van ons bestaan zijn. Kunt u zich dat voorstellen? En daar willen we dus iets aan doen, want als je houdt van Goeree Overflakkee. dan ben je lid van deze vereniging. Ja toch? Geef de Sterna dus eens door aan iemand in uw omgeving die ook interesse voor buiten heeft. Volgend jaar zullen we opnieuw proberen om voor u een aantal interessante excursies te organi seren, die hopelijk nu niet dooreen MKZ crisis in de war worden gestuurd. En natuurlijk kunt u van ons verwachten dat we enkele zeer fraaie diale zingen organiseren, de eerste tijdens de Algeme ne Ledenvergadering op 14 maart 2002. We zijn er bijna zeker van dat er nu eens meer dan 100 men sen op komen draven om deze lezing en de verga dering te bezoeken! Alvast tot 14 maart Gertjan de Zoete Terreinbeheer Voor onderhoud aan diverse landschapselemen ten zijn de volgende data vastgesteld: zaterdag 26januari zaterdag 23 februari zaterdag 30 maart (nog niet zeker) Voor tijd en locatie raadplege men de berichten in de plaatselijke media. Het werk is gezond en gezellig met al die oude be kenden van de Vereniging - wanneer ze het ten minste weer niet allemaal te druk hebben en thuis achter de kachel blijven zitten 87

Sterna | 2001 | | pagina 25