vel en hij zit ineengedoken op de kerk'Tja, dat kan niet missen denkt Ted, daar moéten we naar toe,maar het schemert al! In superhaast Gijs van den Ende op zijn mobiel gebeld (zit op een verjaarspartij) en vervolgens met ver boven de toegestane snelheden naar Zon- nemaire en samen vol spanning op de ring.... De duisternis valt, maar gelukkig staat de kerk van Zonnemaire in het volle kunstlicht! Echter, na twee rondjes ring: géén Vale Gier....Gelukkig komt de lelefoneerder op ons toegelopen:'en,heb je'm gezien?'.Ted en Gijs:'waar dan?'. 'Daar! Op dat kanteeltje! (Teden Gijs zien alleen een vrouw tje Torenvalk zitten). Het blijkt ook het dier te zijn dat de beller bedoelt!! Ongeloof, beetje woede, enfin, voor jaren hebben ze een prachtverhaal voor vogelaarsbijeenkomsten en feestjesEn dan te bedenken dat zowel Ted als Gijs beide met vakantie waren op het moment dat de 18 Vale Gie ren Schouwen-Duiveland afgelopen zomer be zochten! 18 Vale Gieren in het Zeepe Terug naar huis om eerst maar te eten. Daarna Theo maar eens bellen of hij nog was gaan kijken naar de Vale Gieren. En jawel!, Theo had samen met zijn zoon Benjamin de 18 gieren in de duinen aangetroffen op Theunisses Hil. waar ze na een tijdje rond begonnen te vliegen. Ze deden pogin gen de Oosterschelde over te steken, maar dit be viel blijkbaar niet. Na enige tijd vlogen ze in ZO richting verder. Hij heeft zitten kijken totdat de Gieren tot stipjes verwerden. Dit duurde zoontje Benjamin wel erg lang 'papa ik vind vogels kijken metjou zo saai'! Nou, dag gieren, kans voorbij...maar na het avondeten van de volgende dag gaat de telefoon weer. 'Met Theo, De Vale Gieren zitten er nog steeds' Geen tijd te verliezen! Even wat mede vo gelaars gealarmeerd en op weg. Met zijn drieën op naar de Uitkijktoren aan de A. v.d. Weijdeweg. Daar aangekomen lijkt het voor een normale zo merse vrijdagavond wel erg druk. Het is duidelijk dat vogelend Nederland op de hoogte is! Het was zo druk op de Uitkijktoren dat ik maar net mijn statief voor de telescoop neer kon zetten. Eindelijk dan de Vale Gieren in de telescoop!, Wat een maf gezicht, is mijn eerste indruk. Het is dat ik het nu weet, anders zou ik de gieren in eerste instantie uitgemaakt hebben voor een stelletje vreemde Grauwe Ganzen. Na een tijdje besloten we de gieren beneden bij de afrastering van de Meeuwenduinen te gaan bekijken. Daar aangekomen was het zicht nog mooier, en groter in beeld. Het begon al te schemeren en plots liet een Sprinkhaanzanger zich horen. Ech ter, de lucht betrok en dit voorspelde niet veel goeds; onweer op komst. Uiteraard zijn we niet droog bij de auto beland maar het was het geheel waard voor zo'n prachtige avond, samen met an dere natuurliefhebbers. Voorkomen Voor zover bekend is dit de eerste waarneming voor Schouwen-Duiveland. Zo'n grote groep van 18 stuks is in ieder geval de eerste in de geschiede nis. Het is toch een bijzondere waarneming,zeker als het om zo'n grote groep gaat en je weet dat deze soort maar een enkele keer in Nederland wordt waargenomen. Afbeelding van gier (Vultur) in Middeleeuws boek. Collectie: Frans B eekman.

Sterna | 2002 | | pagina 12