Schouw en-Duiv eland Activiteiten Natuur- en Vogelwacht 1 Bram Coomans Vrijdag 19 april Algemene Ledenvergadering en lezing door Chiel Jacobusse, getiteld "Beheren is vooruit zien!" Locatie: Gereformeerd kerkgebouw, Platboslaan 1Haamstede Aanvang: 19.45 uur Vergadering Een hekel aan vergaderen? Nog nooit de ledenvergadering van je eigen Vogelwacht bijgewoond zeker? Moetje echt doen: een v-e-r-a-d-e-m-i-n-g! Kort. krachtig, geen flauwe kul. wel goeie koffie en als toegift (gratis) een interessante lezing. Er moeten ook dit keer wat wijzigingen in de bestuurssamenstelling worden doorgevoerd. Een van de meest stuwende krachten binnen het bestuur, secretaris Martin Bekkens, neemt helaas af scheid; nieuwe gezichten dienen zich gelukkig aan. Hoe het de vereniging en haar werkgroepen het af gelopenjaar verging kun je lezen in de met deze Sterna meegestuurde weer door Gijs van den Ende ver zamelde en samengevatte verslagen. De pauze belooft als vanouds veel goeds en behoeft hier geen nadere toelichting (er zijn mensen die al leen daarvoor naar de vergadering komen...! Lezing Voor de inleiding na de pauze hebben we een drukbezet man weten te strikken en wel Chiel Jacobusse van stichting Het Zeeuwse Landschap. Chiel is naast bevlogen en kundig natuurbeschermer ook een zeer gewaardeerd publicist. Zijn bron lijkt onuitputtelijk en zijn inspiratie oneindig. Dat zal ongetwijfeld ook deze avond weer duidelijk worden. Donderdae 9 mei Hemelvaartsdag) V roegevogels-geluidenexcursie Locatie: Verklikkerduinen Verzamelen: parkeerstrook Strandweg/Verklikkerpad Start: 05.30 uur ('s ochtends!) Leiding: Ted Sluijter (Vogelwerkgroep) Kosten: geen Tip van Ted: sssssst! Door geen enkele andere excursie te evenaren. Bijzonder tijdstip, bijzondere sfeer. Zo bijzonder dat excursieleiderTed Sluijterzijn vakantie inkort om er bij te kunnen zijn.Ted heeft dit keer de Ver klikkerduinen als excursiegebied gekozen. De ge luiden zullen daar bij het krieken van dien dag heel wat poëtischer zijn dan op enen warmen zo merdag. Ga mee en geniet ervan. Nieuws uit de IVN-afdeling Activiteitenwerkgroep Om het ontwikkelen en organiseren van activitei ten vanuit de IVN-afdeling effectiever te kunnen aanpakken heeft coördinator William van der Hulle een educatieve werkgroep ingesteld. De groep bestaat uit Marijke van Koeveringe uit Zierikzee, Jannie Hutten uit Serooskerke, Jos Martin uit Brouwershaven en Cita Horst en El- brich van den Assem uit Renesse. Gezamenlijk gaan zij proberen de activiteiten (cursussen, excursiesjezingen) van de IVN-afde- ling een structureler karakter te geven. Eilandelijke IVN-gidsen in opleiding Op 26 februari j.l.gingin het Milieu Educatie Cen trum (MEC) De Bevelanden te Goes de IVN-Na- tuurgidsencursus Oosterschelderegio van start. Het initiatief is van de IVN-afdelingen Schou- wen-Duiveland en De Bevelanden. Er wordt nauw samengewerkt met de Natuurvereniging Tholen. De deelnemers komen tweewekelijks op dinsdag samen voor de theoriebijeenkomsten, terwijl tussentijds excursies plaatsvinden. Elke regio levert zowel deelnemers als docenten. Schouwen-Duiveland is vertegenwoordigd door 26

Sterna | 2002 | | pagina 28