Goeree-Overflakkee Vereniging Natuur en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee Tjiftjaf. Foto: Henk Harmsen. Even bijpraten Waar moet het naar toe in deze wereld, denk ik met regelmaat. De gebeurtenis van 11 september in Amerika,die een ongelofelijke impact heeft.de alsmaar durende gevechtshandelingen in het Midden Oosten en ga zo maar door. Er is gelukkig nog iets dat zich van al deze din gen weinig aantrekt: de natuur. En temidden van de dagelijkse beslommeringen en wereldse ellen de ontvouwt zich een glimlach op mijn gezicht als ik op 12 maart de eerste Tjiftjaf zichzelf hoor aan kondigen in het struweel achter mijn huis. Zo'n klein ukkie heeft toch maar weer de reis noord waarts gewaagd om in Nederland het voortplan- tingsseizoen door te brengen. Wat een prestatie! Natuur kan dus blij maken en mensen die er oog voor hebben een gelukkig gevoel bezorgen. U als Sterna lezer zult dit ongetwijfeld herkennen. Jammer genoeg is het in de natuur ook niet alles koek en ei, maar dat wist u al. Ook hier zijn klein schalige, maar vooral ook grootschalige proble men aan de orde van de dag. Zaken die ook een ongelofelijke impact hebben, denk maar alleen aan de op handen zijnde klimaatsveranderingen die wereldwijd de boel flink op zijn kop zullen zet ten. Op de kleinschalige problematiek proberen wij als Vereniging onze invloed uit te oefenen; vaak in overlegstructuren, maar ook daadwerkelijk door plannen te maken en te realiseren. Zo zijn in Ouddorp voor de kop van Goeree een drietal plannen gelanceerd, waarvan er inmiddels één vooreen belangrijk deel gerealiseerd is:de Sa lamanderroute. Een ecologische verbindingszo ne, die plaats biedt aan talrijke organismen en 29

Sterna | 2002 | | pagina 31