In de visie van de projectorganisatie Deltanatuur ziet het streefbeeld voor de Westplaatbuitengronden er net zo uit als het landschap op de Hellegatsplaten. Foto: Deltanatuur. al ook om, door landaankoop en -ruil, geheel nieuwe natuurontwikkeling in gang te zetten. Deltanatuur is dit najaar gestart met de uitvoe ring van het eerste natuurontwikkelingsproject op Goeree-Overflakkee: de Westplaatbuiten gronden. Dit gebied zal in de loop van 2003 zijn omgevormd tot een aantrekkelijk natuurgebied. De Westplaatbuitengronden zijn eigendom van Staatsbosbeheer. Er komen geulen en hier en daar wordt het gebied verlaagd om de natuur een handje te helpen. De kreken krijgen een open ver binding met het Haringvliet. Een vogelkijkhut geeft mensen de mogelijkheid van deze "onge repte natuur" te proeven. De verwachting is, dat het brakwatergetij dengebied erg aantrekkelijk wordt voor de zeldzame Noordse Woelmuis. Als straks het maaiveld wordt verlaagd, komt er een grote hoeveelheid grond vrij. Deze grond worden afgevoerd naar de Ventjagersplaten in het Ha ringvliet ten zuidoosten van Tiengemeten. Een groot deel van deze platen is met de afsluiting van het Haringvliet door erosie verloren gegaan. Met de aangevoerde grond van de Westplaatbuiten gronden zijn hier nieuwe slikken en ondiepten te maken waarna fourageer- en rustgebied voor wa tervogels ontstaat. Zo worden er in één klap twee gebieden beter van: de Westplaat wordt omge vormd tot een aantrekkelijk natuurgebied en de erosieschade aan de Ventjagersplaten wordt her steld. Andere projecten op Goeree-Overflakkee Ook op andere plaatsen op Goeree-Overflak kee is Deltanatuur actief. De projecten Integrale zoetwatervoorziening, polder Den Bommel en Zuiderdiep zijn in voorbereiding. Kij k voor meer informatie over de projecten op Goeree-Overflakkee op www.deltanatuur.nl. Vier keer per jaar verschijnt de nieuwsbrief Tij schrift. U kunt u hierop abonneren door een e- mail te sturen naar deltanatuur@lnvzw.agro.nl of te bellen naar 078-639 54 08. 89

Sterna | 2002 | | pagina 27