Contributie 2003 Actieve Ledendag 2002 Een aantal actieve leden luistert aan de rand van de Krabbenkreek naar het verhaal van Dirk de Boswachter. Foto: Gijs van den Ende. Bij deze Sterna is een acceptgiro gesloten voor de contributie 2003 van de Natuur- en Vogel wacht. Het minimum is twaalf Euro, een hoger be drag is uiteraard van harte welkom. Maak het be drag zo spoedig mogelijk over, uitstelling leidt vaak tot vergeten en kost de penningmeester veel moeite om herinneringen te sturen. Bij voorbaat hartelijk dank! Klopt er iets niet met de adressering of gaat u verhuizen, geef het door aan Gea, evenals alle an dere wijzigingen met betrekking tot het lidmaat schap. Op zaterdag 12 oktober werd door het bestuur voor de actieve leden een excursie naar de Schor ren van St. Annaland georganiseerd. Om 2 uur 's middags - laag water- verzamelden zich ongeveer 35 mensen op de zeedijk 3 km. ten oosten van de plaats St. Annaland op Tholen. Onder leiding van Dirk Fluijt van Staatsbosbeheer en SBB vrijwilli ger/gids Sjak de Koek werd een ongeveer 2 uur du rende zg. natte laarzentocht door het gebied ge maakt. He t is een met kreken doorsneden ±300 ha groot buitendijks gebied met slikken en schorren waarvan de laatstgenoemde begroeid zijn met o.a. Slijkgras, Zeekraal en Zeeaster en in de geu len komt hier en daar zelfs nog Groot Zeegras voor. Op de slikken foerageren bij laag tij veel steltlopers. In het schor verblijven in het winter halfjaar veel ganzen. Tijdens de wandeling werd uitleg gegeven over het ontstaan van het gebied, de plantengroei en het vogelleven. Er werd geno ten van de weidse uitzichten, het buiten zijn en het zien van o.a. Slechtvalken, Bruine Kiekendieven en Buizerds. Na afloop van de tocht verplaatsten de deelnemers zich richting Westenschouwen. In de excursieschuur van Staatsbosbeheer aldaar werd onder het genot van een drankje en een uit stekende mosselmaaltijd de dag met een gezellig samenzijn besloten. Gijs van den Ende 95

Sterna | 2002 | | pagina 33