Landschap 19 toen De vogelkijkhut in de Zuidhoek Inlagen (1974) De vogelkijkhut op palen in de Zuidhoek Inlagen achter de zeedijk. Foto:Frans Beekman. Frans Beekman en Ted Sluijter Dit keer gaan we niet ver terug in de tijd. Dankzij een paar foto's kijkt de eerste auteur terug op zijn beginjaren in Zierikzee en schrijft zijn oud-leerling uit die tijd het een en ander over de vogels van de Zuidhoek Inlagen en de veranderingen die er in de jaren daarna optraden. Het verhaal over de vogelkijkhut begint met Hans Eckhardt die als politieagent op Schouwen kwam wonen en tussen 1970 en 1974 redacteur was van de Sterna. AI zwervend over Schouwen- Duiveland ontdekte Hans ook de vogelrijkdom van de Zuidhoek Inlagen. De Zuidhoek bij Zierikzee was vroeger nogal een 'uithoek', maar na de aanleg van de Zeeland- brug en de weg er naar toe in 1965,kon men er ge makkelijker komen. In 1970 bouwde Hans in de 'achterste' inlaag een kleine hut op vierpoten om er vogels te kunnen kijken. Voor de jaren 1971, 1972 en 1973 komt in het jaarlijkse broedvogel- overzicht in de Sterna ook de Zuidhoek van hem voor. "De schuilhut observaties leverden de juiste [aantallen] soorten op" schrijft Hans in 1971. DieSternahadz'n grote interesse. Hij schreef er veel in onder eigen naam, maar ook ondertekend met Red. of Tek. Het artikel 'De waterhoentjes Galli en Chloro' (Sterna 1971-53) was gebaseerd op de waarnemingen van vechtende mannetjes Waterhoen (Gallinula chloropus) voor zijn hut in de inlaag. Eind 1974 nam Hans afscheid als redacteur in 66

Sterna | 2002 | | pagina 4