Landschap 19 toen Vogels kijken in de Zuidhoek Inlagen In mijn aantekenboekje staat bij 25-10-1974: Zuidhoekinlaag met Volkert en Martijn. Hut van Herman Bijl op palen bezocht. Kluten, smienten, bergeenden, talingen, tureluurs. Er staat zelfs een schetsje bij met plattegrond van de verschillende hutten en de loopplanken. Er was altijd actie bij het duo Bijl-Sluijter. Zo hadden ze een project om met afgaand water vanaf de brug flessen meteen brief naar zee te stu ren en af te wachten vanwaarze antwoord kregen. De hut werd aangekleed met een hoefijzer en met het opschrift NJN. De vlaggenmast met Neder landse vlag. het bekende bordje Verboden Toe gangen nummer 6 werden allemaal aan de zeedijk gevonden. Op 2-11-1974 zijn we foto's gaan maken, voor mijn zoontjes van toen 6 en 5 j aar oud was dat alle maal heel spannend. Zelf leerde ik iets over kwel. Ted en Herman wezen me op een 'fonteintje', waar de zoute kwel opborrelend aan het maaiveld kwam en zo de inlaag verziltte. Voor de hut hadden Herman-Jan en Ted overi gens een vergunning van het waterschap en ook hield de politie een oogje in het zeil. Er was soms wel schade door sportvissers en tenslotte is in 19 de hut door onverlaten in brand gestoken. In de Zuidhoek Inlaag vlak bij de brugislaterin 1991 de Frans Jansenhut gebouwd, bedoeld voor een gro ter publiek. In dedrassige Zuidhoek InlaagstaatnaasthetdwarsdijkjehetvogehutcomplexvanHerman-JanBijl (l)enTedSluijter(r). Foto: Frans Beekman. Tja, die hut in de Zuidhoek Inlagen, als die eens bood ons tieners een onvoorstelbare vrijheid. Wat kon vertellen... hebben we er ontzettend veel tijd doorgebracht Het nauwelijks door anderen bezochte gebied en veel van de natuur gezien en geleerd. We

Sterna | 2002 | | pagina 6