Schouw en-Duiv eland Activiteiten IVN-afdeling Natuur- en Vogelwacht Dinsdag 25 februari Thema-avond 'De natuurlijke tuin' Locatie: Ecoscope te Renesse Parkeren: Transferium Aanvang: 20.00 uur Spreker: Ed Dijst van Vijver- en Vissencentrum 't Groene Kikkertje te Dreischor Kosten: geen Ed Dijst is gespecialiseerd in het op zeer natuurlijke ma nier aanleggen van tuinen. Tevens verdiepte hij zich in genezende eigenschappen van planten. Naast zijn hove niersbedrijf heeft hij het 1 hectare groot Rana Natuur park gerealiseerd. Het is een voorbeeldtuin waarmee hij belangstellenden wil laten zien hoe aantrekkelijk natuur lijk tuinieren voor mens en dier kan zijn. Zaterdag 15 maart Voorj aars wandeling Slot Moermond Locatie: Slot Moermond te Renesse Verzamelen: toegangsweg vanaf de Laone Start: 9.30 uur Leiding: IVN-natuurgids Kosten: geen Oog en oor zal tijdens de wandeling vooral gericht zijn op opvallende én onopvallende lenteverschijnsels in de om geving van het slot.Tot de eerste categorie hoort zeker het mogelijk waar te nemen 'bouwverkeer' ten behoeve van de reigerkolonie. Natuurlijk zal de gids ruimschoots aan dacht besteden aan de herinrichting van het landgoed. Je komt bijvoorbeeld te weten waarom er zoveel bomen ge kapt zijn, wat sprengen zijn en wat daarvan de rol is in de veranderde waterhuishouding van het gebied. Zaterdag 1 februari Ganzenexcursie Locatie: Prunje en omgeving Verzamelen: bij De Heerenkeet Haventje Flaauwers Start: 9.00 uur Leiding: Ted Sluijter (Vogelwerkgroep) Kosten: geen Tip: vergeet je kijker niet en...denk aan de gids! Het landschap is de laatste jaren ingrijpend veranderd daar in de Prunje. De excursie is een mooie kans om uit de mond van een kenner te horen of en zo j a hoe die ontwik kelingen gevolgen hebben voor het ganzenbezoek. Zaterdag 22 maart Duin- en strandwandeling Haamstede verzamelen: Vuurtorenpad (lus Toren weg) tijd: 9.30 uur leiding: Kees de Kraker kosten: geen Evenals een aantal jaren geleden maken we een rondje langs het strand, door het bos en het pad door de Meeu wenduinen. In principe dit jaar eerst door de duinen en terug over het strand. Als het goed is hebben we dan over het strand het windje in de rug. Staat er een koude noord ooster, dan lopen we de ronde omgekeerd. In het duin ontmoeten we de eerste voorj aarsplanten en insecten. Wandelen door het indrukwekkende landschap met grootschalige zandverstuivingen en als het een beetje voorjaarsachtig weer is, kan het al een aardig gekrijs van meeuwen zijn die de broedplaatsen komen inspecteren. Langs het strand zoeken we naar interessante zaken tus sen het aanspoelsel en proberen daar ook nog wat mee te pikken van de voorjaarstrek langs de kust. Alles bij elkaar een redelijk pittige wandeling van ca. 3 uur. Laarzen zijn niet noodzakelijk. Een verrekijker en een loupe zijn han dig. Zaterdag 5 april Vogelen langs de Brouwersdam Locatie: Brouwersdam zeezijde Verzamelen: bij de spuisluis zeezijde Start: 9.00 uur Leiding: leden van de Vogelwerkgroep Kosten: geen Echt een plek om zeeduikers te bespieden. Vissende Aalscholvers en Futen zie je er zeker en wie weet voor jou wel de eerste Grote Stern of Boerenzwaluw van 2003? Zo'n wandeling langs de zeedijk levert echt vaak leuke verrassingen op. Meer informatie over bovengenoemde activiteiten Natuur- en Vogelwacht: Bram Coomans 0113-581362 IVN-afdeling: William van der Hulle 0111-672271 94

Sterna | 2002 | | pagina 32