Foto: Kees de Kraker natuurlijk is het fijn om te genieten van de kauwtjes rond de kerk van het drukke getsjilp van de mussen met z'n plotselinge stiltes van het miauwen van de buizerd hoog in het blauw tussen de witte wolken van de parelende zang van de roodborst op een kleurige herfstdag maar wij willen ook het gekrijs van kokmeeuwen het gepiet van scholeksters het gemurmel van de bergeend het roepen van wulpen bij opkomend water en de wonderlijke stemmen van zwanen die verdwaald zijn in de mist niet missen voor geen geld Er valt veel te genieten in een achtertuintje. Je kunt dat naar eigen smaak inrichten en er veel plezier aan beleven. Jouw eigen wereldje. De Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland en de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee richten zich op de omgeving buiten die ach tertuin. Denken mee over inrichting, gebruik en beheer van het landschap. Soms staan ze voor moeilijke keuzes. Ook inje achtertuintje moetje rekening houden met de buren en daarbuiten is het niet anders. Begrip en respect voor elkaar is daarbij een eerste vereiste. Vasthoudendheid en een duidelijke visie moeten inhoudsloze compromissen voorkomen. Met uw steun zullen de beide verenigingen ook het ko mend jaar weer opkomen voor natuur- en landschapswaarden in onze omgeving. Mede namens de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland en de Vereniging voor Natuur- en Land schapsbescherming Goeree-Overflakkee wenst de redactie van Sterna de lezers: een gezond en voorspoedig 2003 65

Sterna | 2002 | | pagina 3