Broedende Steltkluten in 2002 op de Scheelhoek,een bijzondere ervaring. Foto: Henk Harmsen. De zomermaanden zijn we hier elke maandag avond mee bezig. Enkele gebieden die geïnventa riseerd hebben zijn: een blok aan de Oostmoerse- dijk, een blok op de Brouwersdam en op de Grevelingendam. een stukje in de Preekhilpol- der, een blok in de duinen bij de vuurtoren, een stuk langs de N57 nabij hetTed Jansenplein. In op dracht van Natuurmonumenten een stuk op Scheelhoek, en in de de Westhoofdvallei te Oud dorp. hier zijn enkele rode lijst soorten geteld. De plantenwerkgroep inventariseert voor Flo- ron en werkt met zgn. km-blokken. Voornamelijk rode lijst soorten worden geteld. Planning voor 2003: Enkele gebieden voor Natuurmonumenten, enkele wegbermen en dijken voor het Water schap De plantenwerkgroep zoekt nog versterking bent ugeïnteresseerd.neem contact op met Clarie Tanis. De vogelwerkgroep. Afgelopen jaar heeft de V.W.G. vier keer een vergadering gehouden in Nieuwe Tonge. De wintervogelteilingen vormen het leeuwen deel van de vogeltellingen, deze worden eenmaal per maand gehouden van oktober tot maart. Ver der ziet de vogelwerkgroep een sterke stijging van het aantal ganzen en roofvogels. De huiszwaluwen worden al jaren geïnventari seerd. hier wordt een structurele achteruitgang gezien. In de polder Oude Oostdijk worden de nesten van de weidevogels gemarkeerd zodat ze niet stuk gereden worden bij landwerkzaamheden Verder werden tal van kleine en grotere gebie den op broedvogels geïnventariseerd. Het meest opvallend waren broedende Steltkluten in de Scheelhoek, ook werden hier broedende Riet zangers vastgesteld in een zeer hoge dichtheid. Planning voor 2003: Het op gang brengen van een discussie over zo- merganzen. broedvogelinventarisaties, trekvo geltellingen en de afsluiting het boek "Avifauna". Op de nationale fietsdag 10 mei a.s. staat de V.W.G. met een informatiestand in de Oude Oost- dijk te Ouddorp. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom, info bij KrijnTanis. Planologie. Overleg over de lopende ontwikke lingen in de Kop van Goeree en de komende ont wikkelingen voor de rest van het eiland waren dit jaar kenmerkend voor de werkzaamheden op dit gebied.Er zijn dit jaar enkele bezwaarschriften naar gemeenten gestuurd waarin vooral de aan dacht verlangd werd voor het toepassen van kap- vergunningen. Ik hoop u met bovenstaande een voldoende overzicht gegeven te hebben van de activiteiten van het afgelopen jaar. Volgend jaar hopen we ons 28

Sterna | 2003 | | pagina 30