De Bastaardarend van de Slikken van Flakkee Tekening: Eric van Ommen. Gerard L. Ouweneel Voor een aantal leden van de Vogelwerkgroep Hoeksche Waard begon 2003 veelbelo vend. Ondanks de aanwezigheid in eigen streek van twee onvolwassen Zeearenden, waarvan een exemplaar al sinds 26 oktober op de Korendijksche Slikken annex Tienge- meten, was het besluit gevallen voor de jaarlijkse ganzenexcursie op zaterdag 4 januari toch de traditionele route te volgen. Deze voert vanuit Numansdorp langs de klassieke ganzenterreinen van Goeree-Overflakkee naar Schouwen-Duiveland. Van die keus had den ze geen spijt. Na op het Hellegatsplein van een overvlie gende Rode Wouw te hebben genoten, ging het via Den Bommel en Stad aan het Haringvliet naar de Slikken van Flakkee, waar de groep vogelaars omstreeks 10.30 uur arriveerde. Om overzicht te krijgen over het gebied werd de Oude Herkingse Zeedijk beklommen, vanwaar in ieder geval de Slikken Zuid prima zijn te overzien. Eerst een Blauwe Kiekendief, daarna twee Slechtvalken, een paar Buizerds en twee Bruine Kiekendieven die het met elkaar en met een Buizerd aan de stok hadden om een prooi, waren het resultaat. Zeearend? Om circa 10.45 uur zag Janus Verkerk vanaf de Veermansplaat richting Slikken een grote roofvo gel komen aanvliegen. Hoewel nog ver weg, stond voor hem direct vast dat het een arend betrof. Gelet op de reputatie van de Slikken was het be grijpelijk dat Janus'Zeearend' uitriep. Vrij wel di rect daarop, met het dichterbij komen van de vogel, was er twijfel en zei Janus 'jongens, het is toch wel een Zeearend?' Ook bij anderen in de groep, met name bij Arie en Leen van der Linden waren al twijfels gerezen. Zeker voor Nederland- 17

Sterna | 2003 | | pagina 19