Henk Harmsen 25 jaar natuurfotograaf Vos onder de Hollandse linde, het Sorghvlietpark, Den Haag. 18 mei 1999. Foto: Henk Harmsen 'Hoffotograaf' van de Sterna, Henk Harmsen uit Den Haag vierde onlangs zijn vijfentwin- tigjarige'jubileum als natuurfotograaf. Ter gelegenheid van dit feit exposeerde hij bij Combi Focus aan het Goudenregenplein in Den Haag. Op de tentoonstelling was een zeer ruime selectie te zien van zijn foto's. Een prominente rol op de expositie was weggelegd voor een schitte rende serie foto's van een Vos, die hij heel fraai fo tografeerde in het Haagse Sorghvlietpark. Uit de foto's spreekt zijn gevoel voor compositie en lief- de voor de natuur. Behalve de vos, waren er ook beelden van zijn andere favoriete onderwerp: vo gels. Het zijn juist deze opnamen, die we in de Ster- na veel tegenkomen. Zijn voorliefde gaat dan ook uit naar vogels fotograferen. Behalve het feit dat hij een goede vogelkenner is, is hij zo gepassio- neerd dat hij er veel voor over heeft om goede op namen te maken. Voor zijn vogelfoto's reist hij door heel Nederland en komt daarbij regelmatig heel zeldzame soorten tegen. Henk Harmsen is een regelmatige bezoeker van Schouwen Duive- land om op diverse locaties goede vogelfoto's te maken. Enkele bijzondere opnamen van o.a. Grijs kopspecht, Notenkraker en Grote Trap hebben Henk definitief bijgeschreven in de rij van goede vogelfotografen die ons land rijk is. Dat Henk ook gevoel heeft voor sfeer bewijzen zijn prachtige sfeerimpressies van duinland schappen, waarin hij zich een getalenteerd land schapsfotograaf toont. Wij wensen Henk vanaf deze plaats veel succes met zijn fotografie en hopen dat we in de Sterna nog veel foto's van hem zullen tegenkomen. Namens de Sternaredactie: Gertjan de Zoele 33

Sterna | 2003 | | pagina 3