/ZehhonJeni KrahhenpU Kop van Schouwen, 1100.000,1958. strandgedeelte werd omstreeks 1970 een 11-tal palenrijen loodrecht op het duin geplaatst om de afslag te verminderen. Het steile en hoge duin bij de duinovergang 't Oude Vuur is toen aan de zee kant ook vastgelegd onder een raster van rijshou- ten schuttingen en helm. Men verwachtte in die tijd dat de erosie er na de totstandkoming van de Deltawerken sterker zou worden. Tussen 1970 en 1980 is de strandverdediging met nogmaals 11 pa- lenrij en in de richting van Westenschouwen uitge breid. Na deze eerste verkenning tonen de foto1 s nu de details van de duinafslag. De oudste afbeelding uit 1918 laat de trap bij Westenschouwen zien die in 1912 werd gebouwd door de polder Burgh en Westland om materiaal voor de duinverdediging op het strand te kunnen brengen. Het onderste deel van de trap werd 's winters weggenomen om beschadiging door stormen te voorkomen. De strandbezoekers profiteerden eveneens van deze duinovergang. Op het strand is op de foto het meest zeewaarts gelegen stenen strandhoofd te zien. In 1970 is de trap geheel vernieuwd en ver breed. Rijshouten schermen moesten het zand vasthouden dat langs het steile duin stoof. De duinhelling is met helm bepoot. De volgende foto is van mei 1937 en laat bij Wes tenschouwen het steile duinklif zien. Zeer goed is de kriskras gelaagdheid van het duin te onder scheiden, ontstaan toen in het verleden op die plaats een paraboolduin werd gevormd. Ook zien Klifduin Westenschouwen 1937. Foto: Jaap Zwart. 35

Sterna | 2003 | | pagina 5