Proficiat Vogelwerkgroep Goeree-Overflakkee KrijnTanis bij het tellen van de Grote Sternlegsels op de Kleine Stampersplaat in 2003.. Foto:Philipp Derks. Johan Everaers Het tijdstip hoeft nauwelijks vermeld: negen uur, want het is altijd om negen uur. Nooit komt een teller te laat, althans bijna nooit. Natuurlijk niet, het is immers ieder jaar weer een genoegen te mogen assisteren bij het telwerk in de Grote Stern kolonie in de Grevelingen. Het groepje tellers dat door één van de vaste Hompelvoetbewakers in het haventje wordt opgehaald, bestaat altijd uit ongeveer dezelfde personen en dat is geen toeval. De huidige tellersgroep kwam vijfentwintig jaar geleden voor het eerst in die samenstelling bij elkaar ten huize van Krijn Tanis. Toen, in de zomer van 1978, bespraken we het plan om te komen tot de oprichting van een ver eniging voor milieubescherming op Goeree- Overflakkee. In het najaar van datzelfde jaar werd een oprichtingsvergadering belegd en daar verschenen zo veel aspirant-leden dat in 1979 de Vereniging inderdaad officieel tot stand kon komen. Dat heuglijke feit zal volgend jaar worden herdacht en ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum zal de Vereniging voor Natuur- en Land schapsbescherming Goeree-Overflakkee een boek laten verschijnen over de vogels van Goe ree-Overflakkee. Voor nadere bijzonderheden over de oprichting wordt hier verwezen naar het verhaal over het ontstaan van de vereniging in de Jubileumsterna "50 jaar Natuur- en Vogelwacht Schouwen - Duiveland" Zoals al heel wat jaren dus ook in 2003 weer af 62 spraak op een zaterdagmorgen in het voorjaar op de kade van het haventje van Ouddorp. Daar re aliseerden we ons dat het inmiddels 25 jaar was ge leden dat in het voorjaar de Vogelwerkgroep Goeree werd opgericht. Die werkgroep werd al snel aangevuld met enkele vogelaars uit Oost- Flakkee, zodat de Vogelwerkgroep Goeree- Overflakkee nog diezelfde zomer een feit was. In het hierboven aangekondigde boek zal natuurlijk aandacht worden besteed aan de vogels en de his torie van de Vereniging. Bijzondere aandacht voor het 25-jarig bestaan van de Vogelwerkgroep is hier en nu op zijn plaats, evenals een felicitatie aan het adres van KrijnTanis,die het werk van de Vogelwerkgroep Goeree-Overflakkee reeds vanaf de oprichting coördineert. Proficiat Krijn. Literatuur Everaers, Johan. 1999.Sternanummer3 jaargang 44 "Over het ontstaan van de Vereniging op Goeree-Overflakkee.

Sterna | 2003 | | pagina 32