Schouw en-Duiv eland Vogelwacht-promotie op Burghse dag Interessante waarnemingen Op de ledenvergadering werd de N atuur en Vo gelwacht een kraam aangeboden op de Burghse- dag voor het werven van leden. Deze kans moes ten we niet onbenut laten dacht ik zo. Dus na enige tijd hier over nagedacht te hebben, een aantal punten op papier gezetDit vervolgens op één van de bestuursvergaderingen naar voren gebracht met de vraag wat men hiervan vond. Het werd po sitief ontvangen, dus snel wat mensen gebeld om twee groepjes van 2 mensen te krijgen om per groep een dagdeel te vervullen.Het was inmiddels volop zomervakantie en het bleek niet mogelijk te zijn om leden hiervoor te pakken te krijgen. Na overleg met Gijs van den Ende toch maar besloten een dagdeel de kraam te bemannen. Aangekomen en zoekende naar de aangewezen kraam liepen we Kees de Kraker tegen het lijf. Deze bood aan de kraam ook nog een tijd te be- mannen.zodat we uiteindelijk de hele dag present waren! Hoewel we niet op een doorgaande route zaten, was er toch een redelijke belangstelling voor de kraam. Aan het eind van de dag bleken we toch een lid geworven te hebben. Niet veel, maar toch heb ik het idee dat we de vereniging op deze ma nier weer eens in de belangstelling gezet hebben. Ik denk dat het mogelijk is om volgend jaar weer een kraam te kunnen bezetten. Daarom vraag ik aan onze leden of er belangstelling is om een dagdeel van de kraam te bezetten.Bij één dag deel is het ook nog mogelijk om andere dingen op die dag te doen. De drempelis dan niet te groot om de kraam te helpen bezetten. Meldjedusaan! Ik reken op jullie medewerking. Bel 0111 - 4173 40 of mail timtrom@zeelandnet.nl Leo Tromper Waarnemingen voor deze rubriek graag bijtijds opsturen naar de onderstaande contactpersonen. Schouwen-Duiveland Één spectaculaire waarneming uit onderstaande lijst verdient speciale aandacht: de Audouins Meeuw die op 1 mei dit jaar door Pim Wolf werd ontdekt op Neeltje Jans. Het is de eerste waarneming voor Nederland! De vogel verbleef slechts kort (twee uur) en is daarna vertrokken. Gelukkig hebben zo'n 30 mensen, gro tendeels Zeeuwse vogelaars, het dier gezien en prachtig gefotografeerd. Een paar dagen erna werd dezelf de vogel in Zuid-Engeland waargenomen. De Audouins Meeuw is één van de zeldzamere meeuwen op aarde. De meest dichtbije kolonies bevinden zich in het westelijke deel van de Middellandse zee (b. v. Ebro- delta). Na een dieptepunt waarbij zelfs aan uitsterven werd gedacht, gaat het de soort tegenwoordig weer voor de wind en breidt de Adouins Meeuw zich in het Middellandse Zeegebied uit. Kuifaalscholver 10-4-'03, 2 ex., Eiland Roggenplaat, P. Wolf; 25-5-'03,1 on v. ex., aldaar P. Wolf IJsduiker 21-3-'03,1 ex.Brouwersdam-zee, P Wolf Noordse Pijlstormvogel 30-8-'03, 2 ex., zeetrek Nieuw Haamstede oude vuur,VWG Schouwen- Duiveland Ooievaar 16-4-'03,3 ex., overtrek., Zierikzee, R.Kleppe; 30-4-'03, 1 ex., Nieuw Haamstede, Z. van Vliegveld, P.v.Tuil; l-5-'03,1 ex., Noordwelle, C.Horst; l-5-'03,1 ex., boven Haamstede,B.Gaxiola;4-5-'03,l ex.,Scharendijke damaanzet, H.Ravestein; 30-5-'03, 1 ex., Haamstede, PWolf Grote Zilverreiger 30-6-'03,1 ex., Eiland Neeltje Jans, T.Koppejan,E.vanToll Purperreiger 17-4-'03,1 ex.,Bommenede,M.Hoekstein Dwerggans 10-4-'03,1 geringd ex.,Prunje,P.Wolf Kleine Rietgans 3-8-'03, lex.,Prunje N.,P.Wolf Zomertaling 19-3-'03, man, Prunje, J.Goedbloed; 23-3- '03, paartje aldaar, L.Punt; 16-8-'03, 31 ex., Prunje N., PWolf;25-8-'03,55 ex., aldaar, P.Wolf Grote Zeeeend 20-4-'03, 1 ex., Ouwerkerk, EWoord, R.v.Loo Zwartkopmeeuw 13-4-'03, 2 ex., Kistersinlaag, G.v.d.Ende; 15-4-'03 4 ex., Zierikzee boven Boerenweg G.v.d.E;17-5-'031 ex., aldaar, G.v.d.E 63

Sterna | 2003 | | pagina 33