kolonie de enige die zich bevindt in tijloos water. Dat ze zich er dertig jaar hebben thuis gevoeld, is een pluim op de hoed van de beheerder en bewa kers van de plaat. Zullen de Goereese vogelaars beseffen hoe bevoorrecht ze zijn? Want veel van hun collega's zullen de inwoners van Ouddorp be nijden. Deze behoeven tijdens de zomermaanden maar omhoog kijken om Grote Sterns te zien, pendelend tussen de Hompelvoet en de Noord zee een van de juwelen van de Nederlandse avi fauna dagelijks boven je hoofd! Het is dan ook hoog tijd dat de vogelwerkgroep van het eiland dat nationaal zo'n prominente postie inneemt voor de Grote Stern, die soort als clublogo kiest. Noblesse oblige... Siberië De eerste februari meerde Jan Bezuijen kort voor tienen af aan de oostpunt van het eiland. Om vier uur 's middags gingen de Heeren weer aan boord. De tussenliggende zes uren zullen ze niet licht vergeten. Al op weg van Krijn naar Ouddorp Haven was het zachtjes gaan sneeuwen. Allengs zette deze door, steeds harder en overgaand in dichte sneeuwj acht, zodat geen sprake was van de wijdse en inspirerende Hompelvoet-wereld die de Heeren gewoon waren. Maar de Hompelvoet in subarctische ambiance pakte ten minste zo in drukwekkend uit. De zes Heeren schreden voort in een steeds kleiner wordende kring van wit en grijs. Menigmaal viel het woord 'Siberië', en ook 'Mongolië', welke geografische vergelijking te maken had met de Fjordenpaarden die af en toe uit de sneeuwjacht kwamen galopperen, om er ook weer in te verdwijnen. Deze dieren hebben nu eenmaal veel weg van Przewalskipaarden. Twee maal ging een Slechtvalk op, een donker grijze schaduw verdwijnend in de sneeuwj acht.Troepjes Kramsvogels spoedden zich voorbij, richting zuidwest. Afgezien van een kledingadvies, was de uitno diging voor dit Heeren-uitstapje nadrukkelijk in gegaan op de culinaire annex alcoholische aspec ten van het Hompelvoetoverleg. Enkele Heeren was een rol toebedacht bij de voorziening van soep en gerookte visjes,maar allen dienden tezor- gen voor alcoholische begeleiding. Dat laatste stond op de convocatie te lezen in de gebiedende wij s meervoud.aan dit dictaat bleek ieder ruim schoots te hebben voldaan. Op de dagagenda viel 87

Sterna | 2003 | | pagina 25