Een aantal leden van het gezelschap, vlnr: John Beijersbergen, Arie van den Berg, Ben van der Velden, Krijn Tanis en Gerard Ouweneel. het woord 'borrel' eerst in het middagprogram ma. Gelet op de barre weersomstandigheden was er unanieme overeenstemming de aanvang van dit agendapunt aanzienlijk te vervroegen. Buiten, in de sneeuwjacht, vlak achter het rond de vogel- wachterswoning staande hek, stond een drom Fjordenpaardcn het Heeren-overleg geboeid gade te slaan. 'Wat wil je?' zei er een. 'Die dieren zij n blij met wat afleiding. Ze vervelen zich de hele winter te pletter op de Hompelvoet' Afgenomen dynamiek Schrijver ontveinst zich niet dat zijn relaas wel licht de indruk wekt dat de Grote Sterns er niet aan te pas kwamen. Maar dan vergist u zich. Uren hebben de Heeren op die eerste februari over- legd.zulks naar aanleiding van Kees' verwachting dat het tijdstip aanstaande was dat de vogels de plaat als broedplaats de rug zouden toekeren. Het gesprek ging over afgenomen dynamiek.het inge storte kokmeeuwenbestand, over toegenomen predatie door Hermelijnen, de grote meeu wensoorten en door verschillende soorten roof vogels, speciaal de Havik die, als symbool van de voortschrijdende vegetatiesuccessie, zomer 2002 voor het eerst op de Hompelvoet kwam broeden. Ook overleg over eventuele maatregelen. Hoe de dynamiek te doen terugkeren.zodat niet alleen de Hompelvoet maar ook andere potentiële locaties op de Grevelingen op langere termijn voor de Grote Stern als broedterrein aantrekkelijk blij ven of kunnen worden. Het gesprek ging over te gengaan van de verruiging op de broedplaats,over terugdringing van de verstruweling, over de mo gelijkheid de broedplaats te isoleren, zodat het grondpredatoren onmogelijk wordt te penetre ren in de kolonie, over de voedselsituatie van de sterns, over terugkerend tij en winterpeil op de Grevelingen, kortom over alles wat met de Grote Stern heeft uit te staan. De Heeren waren het ero ver eens dat zomer 2003 het broedseizoen van de waarheid zou worden. Sneeuwval Terug in Ouddorp Haven begon het al te sche meren. De auto's gingen schuil onder een dik pak sneeuw. Ieder van de Heeren ging zijns weegs. Over de provinciale weg richting Overflakkee en Hoeksche Waard was het glibberen. Het ging langs OudeTonge, waar Hare Majesteit die dag de weersomstandigheden had getrotseerd om de herdenking van 1 februari 1953 bij te wonen. Bij 88

Sterna | 2003 | | pagina 26