...'tis kijken- J De Vogelwacht en de Milieufede ratiehebben ingestemd met de herin richtingsplannen voor de Westhoek. Vandaar dat wij geen bezwaar aange Uit rapport Provincie Zeeland over amovering Vroonweg. meel de maatschappelijke organisaties aange spoord om een herinrichtings-trein in beweging te zetten. Zo hebben in juni 1991 de landbouw- en re- creatie-organisaties, de N atuur- en Vogelwacht en de Zeeuwse Milieufederatie gezamenlijk bij Ge deputeerde Staten het verzoek ingediend om voor Schouwen-West een nieuw ruimtelijk basis plan op te stellen middels een streekplanuitwer king. Die streekplanherziening zou naderhand dan de basis vormen voor een mogelijk besluit tot herinrichting. Uiteindelijk is,na veel overleg, tussenrapporta ges en werkgroepen, in december 1996 door GS de Streekplanuitwerking Schouwen- West vastgesteld, en wordt thans de eerste uitvoeringsmodule 2002-2006 van het herinrichtingsproject uitge voerd. Dat project wordt aange stuurd door een Gebiedscommissie, met een voorzitter, vier leden en en kele adviserende leden. Gijs van Zonneveld, medewerker van de Zeeuwse Milieufederatie, is namens de natuurorganisaties één van de commissieleden. tekend hebben tegen bijvoorbeeld de hervesti- gingvanrecreatiebedrijvenbij de Rampweg. Wel iswaar wijzigt daar het open agrarische landschap in uiteindelijk een bosachtig recreatie-/parkland- schap (circa 30 verblijfsrecreatieen70 bos en natuur), maar daar tegenover staat dat er bijvoor beeld in het duin- en zoomgebied tussen Haam stede en Renesse een erg grote winst geboekt wordt door onder andere het saneren van cam pings, het verwijderen van de Vroonweg en de ontwikkeling van nieuwe natuur in he t gebied tus sen de Hoge Zoom en de Recreatieverdeelweg. Die saneringsmaatregelen betekenen niet alleen 99

Sterna | 2003 | | pagina 37