"Wij waren eerst bang dal een der gevolgen van de inundatie kon zijn, dat alle muizen en ratten naai de droog blijvende gebieden wilden vluchten en we over een plaag zouden moeten spreken. Dat is niet zoo geweest. Het water kwam overal tegelijk op, veel ongedierte is verdronken. Een gedeelte zocht een schuilplaats op de zolders van de boerderijen die verlaten waren en vond daar nog wel wat voed sel. In de eerste dagen van de inundatie hadden de meeuwen en de sterntjes het vreeselijkdruk. Zij vlo gen, zwenkten, tjoepten in het water.wat een ver tier! Honderden zeilden boven het water. De zoetwatervisch stierf! Het ingezette water was öfbrak zooals bij Middelharnis df zout, zooals aan den zuidkant! Zoetwatervisch kan daar niet tegen, ze bedwelmde en werd een prooi van al die kwa jongens uit de lucht, die ons na een goede maand weer verlieten... prooi zoekend, waar nieuwe prooi te vinden zou zijn! De visch in onze slooten was wèg! "De zoetwatervisch in onze slooten was doodge gaan. Sterntjes waren de lijkebidders geweest en de meeuwen hadden voor de begrafenis gezorgd. Toen de zomer kwam kregen we nieuwe bewoners - er kwam een muggeplaag. Je kon niet loopen in het gras of de wolken muggen stoven omhoog. De zwaluwen zouden een feest gehad hebben, als ze er bij geweest waren.ze waren er niet. De muggen hadden het rijk alleen, in het stilstaande water zaten nu larven van dit gedierte, er zou dus wel weer een of andere visch zijn, die deze larven zou eten. Want de natuur is mild en wreed. In Middelharnis hoorden we wonderlijke verhalen van groote vischvangsten in Ooltgensplaat. Er gin gen verhalen over armdikke palingen en halve meter lange gedrochten. Ofschoon maar op 20 km van Middelharnis werd het verhaal zoo aangedikt, dat als je maar een schepnet meenam, je meteen ee- nige kilo's van deze visch in het net had als je een haal deed. De eenige moeite, die je te doen had was, naar Ooltgensplaat te trekken en daar te gaan vis- schen. In Ooltgensplaat kon je moeilijk komen, doch men 9

Sterna | 2004 | | pagina 11