Sterna Inhoud: Negenenveertigste jaargang nummer 1 Tijdschrift van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland en de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee Redactie: John Beijersbergen, Kees de Kraker, Liesbeth van Vliet Redactie-adres: Boogerdweg 12,4321 SN Kerkwerve,tel. 0111-671672 Layout: Keesde Kraker,BurghseRing20,4328LLBurgh-Haamstede,0111-653495,krakertjes@zeelandnet.nl Druk: L/ïO drukkerij/uitgeverij, Zierikzee Verschijnt 3 (soms 4) maal per jaar Inzending kopij voor de volgende Sterna uiterlijk tot 15 juli. Aanwijzigingen voor auteurs Artikelen op diskette (of per e-mail) in Word altijd vergezeld van een uitdraai naar de redactie stu ren. Niet opmaken, zoveel mogelijk als platte tekst.Tabellen en grafieken graag zo eenvoudig mo gelijk. Zonder uitdrukkelijk verzoek worden diskettes niet geretourneerd. Fotomateriaal a.u.b. niet voorzien van tekst of stickers op achterzijde (lastig met scannen), dia's zijn ook prima te gebruiken. Overigens zijn getypte of handgeschreven teksten (mits duidelijk) nog steeds van harte welkom. Pag- 1 Frans BeekmanEen landschappelijke doorsteek op Schouwen van de polder naar de duinen (1934-1944) 7 Jan Both, Oorlog en natuur 12 Ted Sluijter, De Tapuit, over en uit 14 Gerard L. Ouweneel, Voorbeeld IJsselmonde 16 Kees de Kraker, De stormachtige ontwikkeling van een Zeeuwse Japanner 22 Liesbeth van Vliet, Alles is overal 23 Gerard L. Ouweneel, De afgelopen winter meer Grote Sterns langs de Brouwersdam 25 Leen en Ton van Ree Marcel Schildwacht, Verslag vinkenbaan te Westenschouwen 2003 32 Harry Raad, Slakkeen bij Mon Plaisir 34 Kees de Kraker, Tuinslakken 35 Goeree-Overflakkee 2004 Jubileumjaar Fotowedstrijd Programma-overzicht 38 Schouwen-Duiveland Activiteiten 40 Interessante waarnemingen Omslag: Overal langs de randen van de Oosterschelde nemen Japanse oesters als onderdeel van de onderwaterbe groeiing tegenwoordig een dominante plaats in. De forse toename van deze soort leidt tot bezorgde reacties. Meer daar over in het artikel op blz. 16. Foto: Kees de Kraker.

Sterna | 2004 | | pagina 2