Waterrallen blijven niet rustig hangen in het mistnet tot ze eruit gehaald worden,maar maken alklauterend dat ze weg komen. FotoHenk Harmsen. we niet iedere Grote Gele Kwikstaart die aange lokt werd. Sommige exemplaren vliegen langs en gaan door, sommige landen zelfs, maar komen toch net niet onder bereik van de slagnetten. Wan neer we stellen dat er nog tenminste 90 zichtbaar langstrokken maar zich niet lieten vangen, komt het aantal doortrekkers op tenminste 300. Helaas vingen we dit jaar geen Grote Gele Kwikstaarten met vreemde of buitenlandse ringen. Invasievogels Er werden enkele Kruisbekken gevangen (7 ex). De vangst was al weer snel voorbij. Echte kruisbekkentrek hebben we ook niet waargeno men. De gevangen vogels hadden waarschijnlijk betrekking op broedvogels uit het nabij gelegen dennenbos. De mezen vertoonden een bescheiden invasie beeld, o.a. Koolmezen: 193 vangsten tegen 63 in 2002. In mindere mate Pimpelmezen: 123 vang sten tegen 140 in 2002 en Zwarte Mezen: 43 vang sten tegen 2 in 2002. Ook de Goudhaan deed het erg goed. Mogelijk dat dit het gevolg is van inten siever draaien van het Goudhanen-geluid en niet direct als invasie mag worden aangetekend. De andere echte invasiesoorten zoals Grote Barmsijzen, Pestvogels en Notenkrakers waren totaal afwezig. Bijzondere vangsten Weer waren er twee nieuwe soorten voor de baan, namelijk: Goudplevier 1 ex. op 21/9, Grote Pieper 1 ex. op 18/10 en... bijna een Duinpieper op 26/9, het scheelde maar 10 cm. Van de echte dwaalgasten vingen we: Dwerg gors 1 ex. op 2/9,de 10e voordevinkenbaan;Blad- koning 1 ex. op 5/10, de 8e voor de vinkenbaan. Gevangen Het seizoen 2003 heeft net geen record aantal vangsten opgeleverd op Westenschouwen. Er werden "maar" 4.679 vogels, verdeeld over 65 soorten gevangen. Toch nog goed voor een twee de plaats in de ranglijst van Westenschouwen. In tabel 1 zijn de vangsten weergegeven. 28

Sterna | 2004 | | pagina 30