Goeree-Overflakkee laatste jaar op. Er is een amfibiewerkgroep actief, deze is tot nu toe vooral gericht op de paddenpop- ulatie rond Ooltgensplaat. Daar is jaarlijks een overzetactie en wordt een paddenpoelenplan ontwikkeld. Verder heeft een werkgroep platte- landsbehoud zich enkele jaren terug aangesloten bij de vereniging. Bij verontrustende plannen van gemeenten komt deze werkgroep in actie. Kortom de groei en bloei van de vereniging te kent zich af op duidelijke wijze. In het jubileum jaar wordt dit met veel activiteiten gevierd. De VNLGO probeert daarmee ook het aantal leden en vooral ook het aantal actieve leden uit te brei den. Het bestuur wordt daarom dit jaar al uitge breid met twee leden. Startschot Dat er ambities verwezenlijkt kunnen worden blijkt uit het initiatief dat in de vogelwerkgroep is geboren om de avifauna van Goeree-Overflak kee uit te gaan brengen. Met de presentatie van "Tussen Haringvliet en Grevelingen" op een feestavond op 22 april 2004 willen we het startschot geven voor ons feestelij ke jubileumjaar. We hopen dat ons programma niet alleen de belangstelling geniet van de leden van Natuur en Landschap Goeree-Overflakkee.maar ook van de Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Ik heb de Vogelwacht een trotse ouder genoemd. Hoewel we echt volwassen zijn houden wij de band met deze 'ouder' in ere. Bram Schrier, Voorzitter VNLGO Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de VNLGO schrijft de vereniging een natuurfoto wedstrijd uit met als thema: "Tussen Haringvliet en Grevelingen". Iedereen die eigen foto's heeft in de categorie: landschap, flora en fauna,nodigen wij dan ook van harte uit deel te nemen aan deze uitdagende wed strijd. De inzendtermijn loopt vanaf 22 april tot 1 oktober 2004. U kunt uw foto's met een formaat van minimaal 13/18 en maximaal 20/30 cm. in zwart/wit of kleur, sturen naar: VNLGO. Postbusnummer 170,3240 AD Mid- delharnis Mocht u uw foto's niet via de post willen zenden dan is er de mogelijkheid om deze zelf af te geven op de volgende adressen: Krijn Tanis, Dorpsweg 16 te Ouddorp; Bram Schrier, Voorstraat 35 te Sommelsdijk; en Corrie Hanenberg, Kolfweg 15 te OudeTonge. Vergeet niet uw naam, adres, woonplaats, cate gorie en of u uw foto terug wilt hebben, te vermel den op de achterkant ervan. Tijdens de Najaarslezing, eind oktober zal de prijsuitreiking plaats vinden. Er zijn per categorie 3 prijzen te verdienen. Wij zien uw foto's met be langstelling tegemoet. 36

Sterna | 2004 | | pagina 38