Een onvergetelijke excursie naar de Hompelvoet Kees de Kraker Op 14 augustus was er in het kader van het 25-jarig jubileum van de Vereniging Natuur- en Landschap Goeree-Overflakkee een excursie naar de Hompelvoet. Na barre weersomstandigheden in de vooraf gaande dagen lag de Hompelvoet die zaterdag er als een plaatje bij. Het bloemrijk grasland wit van Parnassia en geel van rolklaver en Vertakte leeu wentand. Drassig van de vele regen. Omsingeld door Fjordenpaarden naar het wijde slik met Le pelaars,Nijlganzen.Brandganzen, Regenwulpen, Rosse Grutto's en Bontbekplevieren. Landin waarts groepen meeuwen en wolken Spreeuwen. Dan de vondst van de Herfstschroeforchis, een hoogtepunt. Verdergaand langs nestholletjes van de Pluim- voetbij en fraaie zonerong van Bleekgele droog bloem en Blauwe waterereprijs. Pauseren bij door het vee gemaakte 'zitkuilen'. Begrazingsgesprek. Door het struweel naar de noordwestoever. Op nieuw Parnassia. Opvliegende Grauwe Ganzen. Nieuwsgierige runderen. Verderop te nat voor schoenen. Een nieuwe groeiplaats van de Slanke gentiaan en dan een prachtige rups. Wonderlijk mooi ge kleurd. Terug naar de steiger aan de oostpunt. Over schelpenbanken met Hazenpootje, door de kolo nieruigte al twee seizoenen van sterns verlaten en langs het toonbeeld van vergankelijkheid: het wegroestend sloepj e bij de vogelwachterswoning. Langs de oever integreren de buitenlanders: Muiltje, Japanse oester, Japans bessenwier, Vilt- wier en Amerikaanse zwaardschede. In de bijboot naar het visserschip. Oud en ver trouwd. 58

Sterna | 2004 | | pagina 20