Goeree-Overflakkee Vereniging voor Natuur en Landschapsbescherming NLGO 25 jaar actief! Jubileum-Jaarprogramma Oktober 2004 1 oktober Sterrenkijkexcursie Slikken van Flakkee bij Nieuwe Maan;21.00 uur; 23 oktober Trekvogelexcursie; Brouwersdam; start 08.30 uur op het bovenste duin aan de rechter kant bij de laatste strandopgang. 21 of 28 oktober Najaarslezing Het feit dat de vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree Overflakkee 25 jaar bestaat, wordt dit jaar op een groot aantal momenten via de eilandelijke pers onder de aandacht gebracht. Natuurlijk was het meest in het oog springend de jubileumavond op donderdag 22 april 2004. Maar er is het nodige aan vooraf gegaan. Met name de voorbereiding van deze gebeurtenis en daarbij mag vooral het schrijven, redigeren en drukken van ons 'kroonjuweel' het jubileumboek 'Tussen Haringvliet en Grevelingen' niet onvermeld blijven. De voorbereiding van het boek nam zo'n vier jaar in beslag, met ups en downs. Vooral als je met een aantal, overigens enthousiaste, vrijwilligers een dergelijk boekwerk wil schrijven, dan vraagt dat veel geduld en vertrouwen. Het is dan ook een geweldig compliment aan allen.zowel de redactie als die enthousiaste schrijvers, dat er zo"n gewel dig mooi en leesbaar boek is ontstaan. En dat met een beperkt budget, waardoor het noodzakelijk was potjes met geld 'bijeen te schra pen'. Ook de mensen die dat voor elkaar hebben gekregen, verdienen alle hulde. Want het werd toch spannend zo op het laatst: de tekst klaar, maar nog niet voldoende geld om het sein 'druk meester' te kunnen geven. Maar eind goed, al goed. Een boek om trots op te zijn. En het boek verkoopt geweldig. De jubileumavond zelf was ook een gebeurte nis om nog lang van na te genieten. Met ruim 150 genodigden was Het Prieel gezellig gevuld. De 'aankleding' met vogelnestje op tafel (de eitjes hebben het broedseizoen niet gehaald) en vooral de diapresentatie brachten vele nostalgische re acties te weeg. Men had er zin in, dat merk je zeker ook als ceremoniemeester, wanneer de zaal met gasten overziet en de sprekers hoort. Tijdbewa- king is dan wel eens moeilijk, bijvoorbeeld bij een spraakwaterval als Nico de Haan. Maar uiteinde lijk liep alles volgens planning. Zelfs onze voorzit ter, Bram Schrier, die een prima toespraak hield binnen de daarvoor geplande tijd! En niemand klaagde dat er geen pauze was. De prachtige muzikale intermezzi van Wim Soeters en Sanne Bijker werden gelukkig niet als zodanig gezien en brachten op het juiste moment tijd van bezinning, of zoals bij het Laarzenlied een soort saamhorigheid. De jubileumavond was min of meer'gebouwd' rond de presentatie van het jubileumboek. Toch hadden de bijdragen van de verschillende spre kers een grotere reikwijdte. Zoals bij de waarde ringvan gedeputeerde Van der Sar, die ons een be langrijke speler vond in het provinciale natuur- en milieubeleid. Zo ook Burgemeester Sinke met een humorvolle bijdrage. Of de bijdrage van Nico de Haan, die ons een aardige natuurspiegel voor hield. Maar ook bij Gerard Ouweneel,die de 'wor steling' van het ontstaan van het jubileumboek van zeer nabij heeft meegemaakt. En wat te zeg genvan de onverwachte poëtische avifauna-fetis jist van Gertjan de Zoete, bij de overhandiging 75

Sterna | 2004 | | pagina 37