met Gerard Ouweneel over. Wèl won de overtuiging veld dat zo'n passa ge vroeger lichtvoetiger plaatshad. De anderen waadden nog door, op zoek naar een gerieflijker oversteekplaats. Dat gaf gelegenheid om om menselijke redenen even in te houden...al dat stromende water! Windrichting en decorum werkten deze maal eendrachtig samen, zodat ik met de rug stond toegekeerd naar de verder wa dende metgezellen. Achter mij gerucht, gesmoorde uitroepen en geplas. Er was iets hevig misgegaan, dat was dui delijk. 'Wacht even. Ik ben zo klaar. Dan kom ik helpen', riep ik over mijn schouder de Kwade Hoekse ruimte in. Die aanbeveling zal ik nog vaak moeten aanhoren. Want als Ben aan iets geen be hoefte had, dan was het wachten. Uit balans ge bracht door statief en telescoop, was hij uitgegle den en ruggelings languit in het kreekje gestort. Daarin paste hij precies, als in een kuipbad. Toen ik mij met fatsoen kon omdraaien,zag ik een aan zienlijke ravage. Ben had zich inmiddels uit het kreekje weten te werken,zich vasthoudend aan de fraaie zilte Kwade Hoekse vegetatie op de oever en dankzij een helpende hand van Gert. Onder de modder stond hij wijdbeens te druipen. De Swa- rovski lag nog in het slik. Ben gaf een overzicht van bedreigende kwalen als gevolg van zijn onder dompeling. Dus inpakken en wegwezen. De teles coop ging nu wel over in andere handen. Gerts behaaglijke automobiel stond gepar keerd bij Oostdijk, een tocht van een klein uur. Daar aangekomen gaf Ben eerst een nummer spastische gymnastiek ten beste teneinde zich te ontdoen van het meest hinderlijke natte textiel. Ten gerieve van Ben en van het interieur van de Volvo, toverde Gert een opblaasbaar kussentje te voorschijn, dat hij achterin neervleide. Daarop nam Ben plaats, waardoor hij de allure kreeg van een gekroond hoofd, dat geacht wordt vanaf een verheven zitplaats minzaam onderdanen toe te wuiven. De volgende dag meldde Ben tot dusver geen nadelige gevolgen vast te kunnen stellen. De op tiek ook niet. Op de vraag waaraan hij had gedacht tijdens het gebeuren, antwoordde hij prompt: 'Aan Shackleton'. Die reactie verbaasde niet bij zonder. Want Ben denkt vaak aan de zuidpoolrei ziger Sir Ernest Shackleton. Zo vaak zelfs dat hij een pelgrimage in petto heeft naar South Georgia, waar bij King Edward Point voor de Brit een Me morial Cross staat. Na een stilte vervolgde Ben: 'Heb je op het DeltaVogelNet gezien wat gisteren langs Westkapelle getrokken is? Om precies te zijn 103.194 vogels over 75 soorten. En op die Kwade Hoek niets. Begrijp je dat nu? Voor mij deed het gebied gisteren zijn naam wel eer aan. Maar toch is het er mooi.... 95

Sterna | 2004 | | pagina 17