weel bood wel die mogelijkheid. Het leek een dorre plek met weinig slakken. Het thuis uitplui zen van het strooisel leverde dan ook niet veel op. Een paar Kleine kristalslakjes, een enkel Am- monshorentje en een jonge Agaathoren, om wat 'hoogtepunten' te noemen. Een latere blik onder Meidoorn en Vlier leek kansrijker, maar hier heb ben we enkel losse vondsten gedaan om niet in het huiswerk om te komen. Daar kroop onder andere de Doorschijnende glasslak: een grijsgroen 'glas werkje', hoog glanzend. In het ruige gras langs het pad vond Petra de eerste levende Tuinslak. Daar bleef het ook bij. Dit is blijkbaar geen Tuinslakkenbos. Een blik op de bodem in een bosperceel met eik en ratelpopulier leverde weinig op, eigenlijk niets. Op de plekken zonder strooisel groeide wat mos, waaronder het fraaie Vedermos. Ine nam een stukje mee voor thuis. De blaadjes liggen in een plat vlak,zoals bij een geveerd blad. Net een piep klein varentje. Huiswaarts We zagen een man zijn twee honden in bedwang houden. Twee zwarte beesten, waarvan één een grote jongen. Voor de slakkenraper is het uitlaten van honden een groot nadeel. Het is voortdurend uitkijken voor hondenuitwerpselen in die recrea tieterreinen. Als je dan ook nog een geestdriftig snuivende hondensnuit bij je vandaan moet hou den valt dat niet mee. Ach.ze zijn vaak niet kwaad, maar de lezer mag weten dat ondergetekende geen groot liefhebber is. We liepen nog langs het water van de plas. Kraakhelder was het, het nodigde uit om te kij ken. Maar we hadden niets om vangsten mee te doen en beloofden hier's zomers nog eens terug te keren voor de waterslakken. We wilden zo langza merhand wel naar huis, er was toch niet veel nieuws te ontdekken. Zoveel zon bij onze wande ling en dat in een periode met veel onstuimig win terweer. Even flitste "Het is een mooie dag" van Blpf door mijn hoofd. Thuis aankomend begon het hevig te sneeuwen. Bijlage slakkenexcursie Schelphoek. 29-2-2004. Amersf. coörd. 045-413. levend dood Wetensch.naam juv ad juv ad Nederlandse naam Candidula intersecta 3 6 8 25 Grofgeribde grasslak Vitrina pellucida - 2 2 2 Doorschijnende glasslak Monacha cantiana - - - 10 Grote karthuizerslak Aegopinella nitidula - - - 2 Bruine glansslak Oxychilus draparnaudi - - - 5 Grote glansslak Trichiahispida - - - 3 Behaarde slak Ceapaea nemoralis - 1 - 2 Gewone tuinslak Nesovitrea hammonis - - - 1 Ammonshoren Vitrea contracta 3 1 2 9 Kleine kristalslak Cochlicopasp. 1 - - - Agaathoren Vitrina pellucida Doorschijnende glasslak. Cepaea nemoralis 101

Sterna | 2004 | | pagina 23