Favoriete soort Chris van de Brugh (caravan bij Aquadelta Bruinisse) zijn favoriet was dit jaar het Vuurvlin- dertj e. dat het daar leuk scheen te doen. Zelf zag ik ze weinig. Voor de rest was het bij Chris niet veel beter, alleen in september nog aardig wat witjes. Zodoende komt hij met een oude wijsheid: "als het niet kan zoals het moet. dan moet het maar zoals het kan". Waarmee hij bedoelt te zeggen: als we geen bruin, (donker)geel en (pauw)blauw zien. dan maar wit ".Dat lijkt toch wel veel op: "ïets is beter dan niks".In mijn tuin, die tegelijk ook moestuin is, heb ik het nooit zo hoog op met die witjes. Zo zie je maar, of je ergens van kunt genie ten is van veel zaken afhankelijk, waarbij de eco nomische factor bepaald niet onbelangrijk is. Chris beslui t metHet is niet anders, althans voor lopig?". Afijn, volgend jaar maar weer een kleurig mengsel zaaien en hopen dat het dan wel zal we melen van de vlinders. Ondertussen kunnen we nog eens in de boeken neuzen. Na het verschijnen van het aardige Zeeuwse vlinderatlasje vorig jaar, staat ons eind volgend jaar de nieuwe landelijke atlas te wach ten. Wie wil kan de beschrijving van een favoriete soort sponsoren, de naam van de sponsor wordt dan bij de soortbeschrijving vermeld. Zoals dat ook bij de broedvogelatlas van SOVON is ge beurd. (Into: WWW.Vlinderstichting.nl). Het Zwartsprietdikkopje (foto) kan plaatselijk talrijk zijn, het valt dan ook niet mee om de veel zeldzamere Geel-sprietdikkopjes te vinden, aangezien deze twee soorten welheel erg op elkaar lijken. Foto:HenkHarmsen. Op de valreep kreeg ik nog een paar overzichts- formulicren met vlinderaantallen in de tuin van Marlies Jongejan en Cobie Dekker uit Nieuw- Haamstede. Vooral de tuin van Marlies trekt heel wat vlinders, waarbij de gunstige ligging vlak langs het vliegveld zeker van invloed zal zijn. Zo waren Zwartsprietdikkopje, Oranje- en Bruin zandoog je, Icarusblauwtje, Kleine vuurvlinder en Hooi- beestje allemaal goed vertegenwoordigd. De Kleine parelmoervlinder bleek zich daar in de tuin zelfs voort te planten en in de nabije begroei ing op het vliegveld bevond zich een gemengde slaapplaats van Icarusblauwthe. Bruinblauwtje en Kleine vuurvlinder. Niet overal heerst armoe de! Wel dankzij het natuurgebied. 105

Sterna | 2004 | | pagina 27