Schouw en-Duiv eland Welkom bij de Plantenwerkgroep Wouta Smallegange Wanneer onze kinderen vakantie hadden wil den ze 's avonds niets liever dan tv kijken. Iets waar ze buiten de vakanties weinig aan toe kwa men door hun huiswerk en reistijd tussen school en onze afgelegen boerderij. Hun vader, die ak kerbouwer was, ging zijn geluk bij de planten werkgroep beproeven en nam mij ook een keer mee. Ik was meteen verkocht. Ooit had ik op school wel eens iets gehoord over een FloraEen boek waar alle planten uit deze streken in staan, verduidelijkt met tekeningen en een handleiding hoe je met deze Flora achter de naam van een bepaalde plant kunt komen. Bij twijfel tussen meer soorten komt er soms een loepje aan te pas.Gelukkig zijn er altijd wel een paar ervaren leden bij de werkgroep, die een nieuwkomer snel de goede richting op sturen. In de loop der jaren is de werkwijze enigszins veranderd doordat wij aansluiting vonden bij het landelijk Floronmeetnet. Sindsdien wordt er geïnventariseerd in "hokken"niet groter dan 1 vierkante kilometer. Dit om een fijnmazig ver- spreidingsraster per soort te krijgen. Om u niet langer met theoretisch gepraat te ver velen. wil ik u toch graag duidelijk maken dat de sfeer en kameraadschap in de werkgroep mij en gelukkig ook vele anderen het mogelijk heeft ge maakt om dit werk vele jaren vol te houden. Het samen bezig zijn in de natuur en tegelijkertijd te genieten van prachtige vergezichten onder de, vooral door kunstenaars geprezen, "Zeeuwse luchtenmaakt het tot een bezigheid die we niet graag zouden missen. Jammer genoeg is er wat verloop in ons leden bestand. Alle organisaties die voor het leeuwen deel op vrijwilligerswerk berusten, kampen met dit verschijnsel Veel jongeren zien zich meer en meer genoodzaakt nog slechts betaald werk te gaan doen. Dat betekent soms een zittend leven en begrijpelijk wordt dan de schaarse vrije tijd benut voor intensieve sportbeoefening.Toch slui ten ook jaarlijks velen hun werkzame leven af. Ik wil vooral hen oproepen in het komend voorjaar eens een avond met ons op stap te gaan. De datum, tijd en plaats van de eerste bijeenkomst wordt op Het Rond wintergroen is een buitengewone fraaie plant en niet moeilijk te herkennen Foto: Kees de Kraker. de jaarvergadering van de Vogelwacht in april 2005 bekend gemaakt. Maar u kunt ook nu al con tact opnemen met onze coördinator: Corrie de Vos Keetenstraat 6 4301WB Zierikzee tel. 0111-653014 109

Sterna | 2004 | | pagina 31