Fotowedstrijd Verslag jurering jubileumfotowedstrijd van het NLGO 2004 Met een inzending van bijna 200 foto's onder het thema Tussen Haringvliet en Grevelingen' mag de vereniging wel concluderen dat de fotowedstrijd in het kader van de festiviteiten rond het 25 jarig jubileum van de vereniging een doorslaand succes was. Aan de driekoppige jury de ondankbare taak om uit dit geweldige aanbod een dertigtal foto's te nomi neren, die in kwalitatief en artistiek opzicht boven de rest uitstaken. Waarom is die taak ondankbaar? Wel, om de een voudige reden dat een jury het nooit goed doet! Onze keuze zal beslist niet altijd overeenkomen met de uwe. Maar los van dit gegeven, hebben wij, en dat zijn Hugo Schone van Combi-Foto Hameeteman uit Ouddorp. Wilma Schrier van Fotoclub de Rarekiek en Gertjan de Zoete, professioneel natuur- en land schapsfotograaf, deze taak met veel plezier en toewij ding uitgevoerd. Het algemene niveau lag dit jaar behoorlijk hoog. Het is duidelijk dat veel inzenders hun uiterste best hebben gedaan om hun foto's zo goed mogelijk te presenteren. De 'thuisprinters' moeten overuren hebben gedraaid. In een allereerste schifting heeft de jury gemeend een aantal foto's uit de selectie te halen. Zo verdween de categorie poezen- en hondenfoto's en een aantal inzendingen waarvan de jury meende dat de inzender deze wedstrijd niet serieus nam. Wat overbleef waren drie categorieën, te weten landschap, flora en fauna. De categorie landschap was duidelijk het meest populair, die van flora het minst. Hoewel het formaat van de afdrukken vrij was, is het toch zo dat een foto op formaat A4 of groter wat eerder 'scoort' dan een kleiner formaat, maar u zult zien dat wij hebben geprobeerd daar zoveel mogelijk doorheen te zien. In enkele gevallen was de kwaliteit van de print behoorlijk slecht, maar het beeld toch wel zo goed dat we zo'n foto hebben genomineerd. Voor alle duidelijkheid: de jury heeft niet gekeken naar namen, maar de foto's genomineerd naar in houd en zeggingskracht. Dat betekent dat enkele in zenders meermalen in de prijzen zijn gevallen. Nominaties Flora Foto Fluitekruid van H. Struik, Foto Winde van A. Aleman.Foto Klaproos van H. Struik.Foto Distel van Willy Bogerman.Foto Papavers van A. Aleman.Foto paddestoel van Jacob van Herrewijnen, Foto Tulpen van Jaap Peeman, Foto Gele Morgenster van Marcel Schildwacht, Foto beukeblad van Peter Grin wis, Foto Klaprozen van A. Braber. De derde prijs gaat naar de paddestoel van Jabob van Herrewijnen; we vonden het een pakkend beeld, al verdient deze opname een betere print. De tweede prijs gaat naar Distels van Willy Boger- man: prachtig van toon en tint, een onderwerp dat voor iedereen bereikbaar is. De eerste prijs gaat naar Jaap Peeman met Tulpen; uit zijn serie die bestond uit diverse opnamen die be werkt waren in Photoshop. De prijswinnende vinden we heel fraai, met een pakkende toepassing van ver schillende gereedschappen. Nominaties Fauna Foto parende Libellen van A. Braber, Foto Spin met schaduw van A. Aleman, Foto Reiger van John Poppe,Foto Heckrunderen van AnnemarieVermaat, Foto Zeehond van A. Aleman, Foto Koolmees met jong van A. Braber. Foto Zweefvlieg van Peter Grin- wis. Foto Grutto van Jan Baks. Foto Fjordenpaarden van John Poppe. Foto Kikker van Marc van Houwe- lingen. Binnen de jury was geen eenduidigheid over de volgorde van de drie prijzenmaar uiteindelij k zij n we toch tot een eensluidend oordeel gekomen. De derde prijs gaat naar het kikkerportret van Marc van Houwelingemhet oog heel fraai gevangen; de compositie had iets beter gekund. De tweede prijs gaat naar Jan Baksmet zijn Grutto; om te maken een heel moeilijk onderwerp,maar in dit geval goed gefotografeerd, met de opmerking dat de kleur niet helemaal lekker zit en de onderkant van de foto iets te rommelig is. De eerste prijs gaat naar de Heckrunderen van An- nemarie Vermaal; een heel fraai beeld dat iedereen hier op G-O herkent, mooi van compositie en toon, al is de techniek voor verbetering vatbaar. 36

Sterna | 2004 | | pagina 38