Inleiding Bram Schrier, voorzitter Het jubileumjaar van Natuur en Landschap Goeree-Overflakkee is bijna geschiedenis. De feestavond op 22 april, die extra glans kreeg door de presentatie van de jubileumuitgave Tussen Haringvliet en Grevelingenluidde een periode in van extra activiteiten, waarin excur sies in de bijzondere natuurgebieden die ons eiland omringen de hoofdmoot vormden. Hopelijk vindt de sterrenkijkavond, die vanwege bewolking moest worden uitgesteld nog doorgang. De najaarslezing waarop de uitslag van de fotowedstrijd bekend werd gemaakt, was de laatste grote activiteit. Van de jubileumuitgave "Tussen Haringvliet en Grevelingen" worden de komende weken de laatste tientallen boeken verkocht, van de 1000 die we lieten drukken. We schatten in dat het boek voor het eind van het jubileumjaar is uitverkocht. Het jubileumjaar loopt dus echt ten einde. We willen het jubileum uitluiden met een jubileum Sterna, waarin terug wordt gekeken op een verleden dat tegelijkertijd de basis vormt voor de toekomst van Natuur en Landschap Goeree- Overflakkee. De vereniging is een gerespecteerde partij geworden in de voorbereidingen van de veranderin gen, die het landschap van Goeree-Overflakkee te wachten staan. Naast onze inzet in het mee denken hierin, willen we actief worden in het verbreden van ons draagvlak onder de bevolking. We streven naar een groter ledenaantal. De werkgroepen hebben op een breed gebied een aan bod voor geïnteresseerden. Met name de samenwerking met het IVN afdeling Goeree-Overflakkee, die in een periode waarin ze een kwijnend bestaan leidde, als zelfstandige werkgroep onderdak vond bij Natuur en Landschap, geeft ons hoop. De IVN afdeling floreert en spreekt ook de jeugd aan. En omdat naast méér leden ook verjonging belangrijk is voor onze toekomst, zien we dat als een goed teken. Kortom, we hebben een verleden waar we. ook in deze Sterna, met een goed gevoel op terug kun nen kijken en een toekomst waarin we ons niet hoeven te vervelen. Er valt veel zinvols te doen, genietend van de prachtige natuur in het karakteristieke landschap waarin we op Goeree-Over flakkee mogen verblijven.

Sterna | 2004 | | pagina 3