Goeree-Overflakkee Schouw en-Duiv eland Activiteiten Natuur- en Vogelwacht op dit eiland. Dit doen zij door elke maand een gast uit te nodigen in de studio van Radio Flakkee. Ook wordt iedere maand een plant en een dier uit gelicht en er wordt besloten met de natuuragenda. Flakkee Natuur is een programma van Radio Flakkee. Op heel Goeree-Overflakkee via de kabel te ontvangen op 107.1 en via de ether op 105.3 en 105.9 FM. Iedere eerste zaterdag van de maand van 8:00 uur tot 9:00 uur. de eerste zondag van 12:00 tot 13:00 uur en de woensdag daarna van 17:00 tot 18:00 uur vinden de uitzendingen plaats. Activiteitenkalender Momenteel wordt er gewerkt de activiteitenka lender voor 2006. Er zal zeker aandacht uitgaan naar de minder bekende, maar daarom niet min der interessante natuurgebieden, en wandelpa den op Goeree Overflakkee. Hierbij denkt het IVN aan het organiseren van een excursie op de Stekelbaars- en Salamanderroute en Hellegats platen. Er zal in 2006 een vervolg komen op de excursie Bestuur in de Natuur" die het IVN samen met het NLGO organiseerde. Hierbij werd met be stuurders, raadsleden en burgemeester en wet houders een wandeling gemaakt binnen de eigen gemeente en verteld over natuur, milieu en land schap. Anne Marijke Elema is bezig om voor IVN leden op Goeree Overflakkee een programma met excursies samen te stellen. Tot slot wil het IVN ieder uitnodigen om zich te melden als u een excursie wilt geven.een suggestie hebt of op de één of andere manier actief wilt wor den. Toon Meeuwsen voorzitter IVN afdeling Goeree-Overflakkee Catliarinastraat, 43252AD Goedereede Tel:0187630176; Fax:0187630580 E-mail: meeuwsen@ivn-go.nl Website IVN Goeree-Overflakkeewww. ivn-go.nl Zaterdag 19 november Excursie Vogels van de Noordzee Locatie: Brouwersdam buitenzijde Verzamelen: het ronde parkeerterrein aanzet Brouwersdam Schouwse zijde Start: 9:00 uur Leiding: Leo Tromper en Willem Post Vogel werkgroep Kosten: geen Tip: kijker, weerbestendige kleding Onstuimig of rustig, de zee brengt altijd wat. In ieder geval vogels. Wie even de tijd neemt kan onder alle omstandigheden heel wat soorten waar nemen. Boven en op het water, sommigen tijdelijk ondergedoken, anderen scharrelend langs de wa terlijn. Een goeie kijker is wel handig, want veel kust- en zeevogels dobberen op veilige afstand van de dijk (lees: de mens) of zijn klein en hebben mag- nefieke schutkleuren. Met het blote oog is er echter ook van alles te ontdekken. Dat elke soort zijn eigen vlucht heeft bijvoorbeeld, zijn eigen gedrag en zijn eigen specifieke manier van voedselzoeken; jagend vanuit de lucht,onderwater duikend.schel- pen openhakkend, steentjes omdraaiend... nou ja zeg, ga gewoon lekker zelf kijken! Dat doen voge laar Leo Tromper en IVN-natuurgids Willem Post ook regelmatig.Tij dens deze excursie zullen ze met plezier hun kennis met je delen. 70

Sterna | 2005 | | pagina 32