De tekening van een Steenarend uit de vakantiewoning van Gerard Ouweneel. Deze tekening werd in de jaren zestig gemaakt door de Zweed Dag Peterson. Foto: Eric Menkveld. Het belangrij kste was om zoveel mogelij k ken merken in de hersenpan op te slaan en dat waren achtereenvolgens: een zeer lange witte staart met zwart aan het eind, een tamelijk donkere vogel met flinke haaksnavel,daarachter bij de kop rood tot roestbruin zeer duidelijk te zien Wat verder zeer opvallend was, waren de witte veren op zowel de onder- als bovenvleugels (zoals in de ANWB- vogelgids van Europa blz. 77). De arend vloog op ongeveer 35 meter hoogte en liet zich van alle kanten bekijken. Hij/zij vloog in een cirkel om mij heen en ik had het gevoel dat ik als prooi werd gezien. Rond de arend vlogen en kele Huiszwaluwen. Het waren slechts stipjes die zijn bezoek kennelijk niet konden waarderen. Het hele gebeuren duurde slechts enkele minu ten, waarna de arend weer richting volle zee vloog. Van alles schoot er door mijn hoofd. Met wat voor arend had ik net een ontmoeting gehad. Jam mer dat ik alleen was, zodat het altijd een onbe vestigde waarneming zal blijven zonder verder bewijsmateriaal. Na deze enerverende belevenis door het duin naar het strand, aangekomen bij mijn gezinsle den. het hele verhaal uitgebreid verteld en na tuurlijk gevraagd of zij die joekel hadden gezien. Helaas niet. nou was George er niet bij. want die mist niet zo snel iets. Dat zou spitten in de vogel boeken worden vanavond. Zwemmend rondkijken Vervolgens werd het tij d om aftekoelenvande belevenissen, dus maar een frisse duik genomen. Het water was bepaald niet warm, maar eenmaal goed nat bleek het mee te vallen. Samen met Erik zijn we toen richting vuurtoren gezwommen. Onderweg was er nog van alles te zien; zo vlogen er nog heel wat vlinders boven zee, die door de sterke landwind de zee op waren gedreven en nu trachten de kust weer te bereiken. Het waren voornamelijk Atalanta's en Witjes. Regelmatig kwam een Grijze zeehond met zijn kop nieuws gierig boven water kijken en zwom een tijdje met ons mee. Vanuit de zee was ook te zien dat erTapuiten op het strand aan het foerageren waren. Het zijn trekkers, die hun honger proberen te stillen door de talrijk voorkomende vliegen te vangen. Wat zijn het toch prachtige vogels dieTapuiten! He laas zien we ze alleen maar op doortrek. Dat was vroeger wel anders, toen hadden we op Goeree nog tientallen broedparen. Vleermuis Na en tweede zwempartij stonden Clarie en ik bij de waterkant even op te drogen en daar kwam al weer een bizarre waarneming aan. Het was dit keer geen vogel, maar een vleermuis (soort onbe kend), die op ongeveer op 50 cm hoogte vloog. Toen we hem als vleermuis herkenden, rende ik om mijn verrekijker die aan het windscherm hing. Al snel was het beestje in beeld en vloog recht op het klifduin af. Daar aangekomen steil naar boven om vervolgens in het duin te verdwijnen. 80

Sterna | 2005 | | pagina 10