Met de kloetschuit naar de hillen Werkgroep Roofvogels Zeeland Foto: F. Kooijmans in: Vogels, 1984, biz. 161. Frans Beekman Soms vind ik wel eens een foto die al véél eerder van pas zou zijn gekomen. Zo werd het 'woord vooraf van het boek De vogels van Schouwen- Duiveland (1986) geschreven door W.H. van Dobben,F.P.J. Kooijmans en N.Tinbergen.Hierin wordt verhaald van het eerste bezoek in 1928 van deze jeugdige vogelaars aan de beroemde vogel eilanden in de Flaauwers Inlaag. Ze mochten het kloetschuitje van Gerrit van den Hoek lenen om de broedkolonies van de Kokmeeuwen, Visdief- jes en Grote Sterns te gaan bekijken. Bij deze excursie behoort een foto genomen door Frans Kooijmans, waarop Wim van Dobben (links) en Nico Tinbergen (rechts) het bootje met een lange staak voortbomen. De foto is vanaf de hil genomen met de zeedijk op de achtergrond. In het waarschijnlijk houten schuitje ligt ruigte, waarmee de broedvogels hun nestenbouwden (of is het camouflagemateriaal voor een schuilhut?). Het is fantastisch om bijna 80 jaar in de tijd terug te kijken! Jaarlijks wordt door Henk Castelijns uit het Zeeuws-Vlaamse Philippine een jaaroverzicht samengesteld van dein Zeeland (inclusief Greve- lingen) broedende roofvogels. Al enkele jaren wordt dit verslag niet meer gedrukt maar alleen over de mail verzonden. Dit bespaart kosten en er kunnen gemakkelijk foto's aan het verslag wor den toegevoegd. Het maken van het verslag is inmiddels uitge groeid tot een familieproductie, want ook de zonen Wannes en Jeroen dragen hun steentje bij. Dit voorjaar is er een website gemaakt, waarop naast de jaarverslagen van de afgelopen jaren, al lerlei andere wetenswaardigheden zijn opgeno men. Zo kijk je vanuit een buizerdnest toch weer heel anders tegen het polderland aan dan je ge wend bent. Iedereen die in roofvogels geïnteresseerd is zal op deze site (http://wrz.jeloen.nl.) veel van zijn gading kunnen vinden en tevens over een actueel overzicht van de Zeeuwse roofvogels beschikken. CdK 29

Sterna | 2006 | | pagina 31